Liga Evropa: Šulerjev zadetek ni bil dovolj

Ljubljana, 16. 09. 2010 21.00 |

Začela se je tudi nogometna liga Evropa. V prvem krogu so celotna srečanja za svoja moštva odigrali Marko Šuler, Zlatan Ljubijankić in Miral Samardžić, ki pa so okusili grenkobo poraza.

Nogometaši Genta so se tako veselili zadetka Marka Šulerja.
Nogometaši Genta so se tako veselili zadetka Marka Šulerja. FOTO: Reuters

Marko Šuler in Zlatan Ljubijankić sta v prvem krogu lige Evropa z Gentom gostovala v Sofiji pri Levskem in morala priznati premoč gostiteljev, ki so slavili s 3:2. Oba slovenska reprezentanta sta odigrala vseh 90 minut, bolj pa je nase opozoril Šuler, ki je v 48. minuti povedel Gent v vodstvo z 2:1. Visokorasli Korošec je zadel z neposredne bližine po podaji s kota z leve strani. Zadetek Šulerja pa ni bil dovolj niti za točko, saj sta Levski do zmage popeljala Garra Dembele in Serginho Greene. Od slovenskih nogometašev je bil aktiven tudi Miral Samardžić, ki pa je s Šerifom klonil na gostovanju pri AZ iz Alkmaarja. Jeseničan je odigral celotno srečanje in si v 62. minuti prislužil rumeni karton.

V enem izmed derbijev prvega kroga je Dinamo iz Zagreba presenetljivo gladko odpravil španski Vilarreal. Junak tekme na Maksimirju je bil Brazilec Sammir, ki je bil podajalec pri prvem zadetku Anteja Rukavine, izjemno predstavo pa je kronal v 79. minuti, ko je zadel za 2:0. Zagrebčanom je na poti do zmage pomagal tudi gostujoči kapetan Marcos Senna, ki si je v 74. minuti prislužil drugi rumeni in posledično tudi rdeč karton.

Sicer pa je bilo kar nekaj presenečenj. Torinski Juventus je po zaostanku z 0:2 povedel s 3:2, a na koncu proti Lechu iz Poznana izvlekel le točko za 3:3. Vse tri zadetke pri gostih je dosegel Artjoms Rudnevs, zadnjega v sodnikovem podaljšku. Presenetljivo je izgubil tudi madridski Atletico, na gostovanju pri Arisu je klonil z 0:1. Palermo, katerega člana sta Josip Iličić in Armin Bačinović (a nimata pravice nastopa), pa je klonil v Pragi proti Sparti z 2:3. Prvi favorit tekmovanja Manchester City je bil uspešen v Salzburgu (2:0), zadela sta David Silva in Jo.