'Lewangolski' popeljal Bayern do prve zmage v novem letu, padli so 'dinozavri' lige

Hamburg, 22. 01. 2016 21.59 |

Z 18. krogom se je začel drugi del nemške Bundeslige. Spomladanski del sta otvorila Hamburger SV in Bayern München. Zmage z 2:1 so se veselili jesenski prvaki iz bavarske prestolnice, za katere je oba zadetka dosegel izjemni Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski je z dvema zadetkoma priigral Bayernu pomembno zmago.
Robert Lewandowski je z dvema zadetkoma priigral Bayernu pomembno zmago. FOTO: AP

Tako kot začetek letošnjega prvenstva, sta tudi spomladanski del nemške Bundeslige otvorila 'dinozaver' lige Hamburger SV in serijski prvak Bayern iz Münchna. Tako, kot prvi letošnji obračun, katerega so Bavarci dobili s kar 5:0, se je tudi drugi končal z zmago prvakov. Razlika je bila le ta, da so do tokratne zmage prišli na veliko težji način in z veliko več napora (2:1). Prvi polčas ni pretirano navdušil nogometne navdušence, saj je bilo priložnosti malo. Pravih priložnosti ni bilo. V 36. minuti je domači vratar Rene Adler podrl Thomasa Müllerja, ko je ta že oddal žogo od sebe in sodnik ni imel izbire, kot da pokaže na belo točko. Najstrožjo kazen je zanesljivo izvedel Robert Lewandowski in s tem naznanil, da bo tudi v letu 2016 strah in trepet nasprotnikovih obramb. Bayern je imel po pričakovanjih večino časa žogo v svoji posesti - 70%, a tega ni znal izkoristiti v priložnosti. Na drugi strani so domačini čakali na protinapade, katerih pa niso znali pretvoriti v zadetek. Rezultat se do konca polčasa ni več spremenil.

Alonso v napačno mrežo, 'Lewagol' udaril še drugič
Za domače se je drugi polčas začel izjemno. V 52. minuti so namreč imel na voljo prosti strel, izvedel ga je Aaron Hunt in podal v petmetrski prostor, kjer se je žoga ob zelo nezbrani bavarski obrambi od Xabija Alonsa odbila za hrbet Manuela Neuerja. Žoga bi v vsakem primeru končala v mreži, saj nesrečni Alonso ni spremenil smeri leta, njegov dotik je zgolj zmedel Neuerja, ki ni uspel od reagirati in preprečiti izenačujočega gola. Domači navijači so eksplodirali od veselja in kljub nizkim temperaturam povsem ogreli stadion na severu Nemčije. Varovanci Pepa Guardiole so želeli domačinom takoj odgovoriti in to jim je tudi uspelo v 61. minuti. Zopet sta bila v glavnih vlogah Müller in Lewandowski. Nemški reprezentant je namreč sprožil z roba kazenskega prostora, na pol poti do gola je Poljak spretno podstavil nogo, ter žogi spremenil in jo poslal za hrbet Adlerja, ki je bil na napačni nogi. To je bil že 17. gol v letošnji sezoni Bundeslige za izjemnega napadalca. V 66. minuti bi lahko na semaforju pisalo 3:1 za Bayern, a je Davidu Alabi zadetek iz prostega strela preprečil okvir vrat. Do konca srečanja se rezultat na razgretem Volksparkstadionu ni več spremenil in Bayern je tako dosegel prvo zmago v spomladanskem delu Bundeslige. Prvaki so tako že pri 49-ih točkah in imajo pred Borussio iz Dortmunda, ki je na drugem mestu že 11 točk naskoka, res pa je, da imajo tudi tekmo več. HSV jih je v letošnji sezoni zbral 22 in pri tej beri bo tudi ostal po današnjem obračunu. Klub iz Hamburga je v svetu nogometa znan tudi kot dinozaver Bundeslige, saj je še edini klub, ki ni nikoli izpadel iz lige, od kar se ta igra v tem formatu - 53 let.

Hamburger SV - Bayern München 1:2 (0:1)
Alonso 52./ag.; Lewandowski 36./11-m., 61.