Dortmund, 04. 04. 2015 20.47 |

Nogometaši Bayerna iz Münchna so na velikem derbiju nemške Bundeslige v Dortmundu z 1:0 ugnali Borussio. Zmagoviti gol je dosegel nekdanji ljubljenec občinstva na Signal Iduna Parku Robert Lewandowski.

Varovanci Pepa Guardiola so prišli do zmage na velikem nemškem derbiju in se utrdili na prvem mestu Bundeslige. Edini gol na tekmi je v 36. minuti tekme dosegel nekdanji član Borussie Robert Lewandowski. Roman Weidenfeller je strel Thomasa Müllerja še uspel ubraniti, nato pa je poljski napadalec z glavo žogo potisnil v nebranjeno mrežo. Gostitelji, za katere je slovenski reprezentant Kevin Kampl igral do 67. minute, so v drugem polčasu vse moči usmerili v napad. Najbolj nevaren je bil Marco Reus, ki je v 61. minuti sam stekel v kazenski prostor, a zgrešil cilj. Da iz Dortmunda odhajajo z vsemi tremi točkami, se lahko Bayern zahvali tudi Manuelu Neuerju. Čuvaj mreže Bavarcev je v izdihljajih tekme mojstrsko ubranil poskus Reusa s prostega strela in ohranil svojo mrežo nedotaknjeno.

Bayern ima na prvem mestu 10 točk naskoka pred Wolfsburgom, Borussia s kar 34 točkami manj zaseda skromno 10. mesto.

Borussia Dortmund – Bayern München 0:1 (0:1)
Lewandowski (36.)

KOMENTARJI (23)

Žan Stojanovi?
05. 04. 2015 11.00
+5
Lepa tekma. Sem pričakoval nekaj v tem stilu. Bayern je lepo odigral tudi brez Robbna, Alabe in Riberya. Priložnosti ni manjkalo, tako, da obojim kapo dol za prikazano. Xabi je še vedno majstorija prostih strelov.
PIERREBRICE
05. 04. 2015 10.06
+13
Obramba Neuerja ob prostem strelu Reusa je bila senzacionalna. Tista napaka proti Mönchengladbachu je že pozabljena. Neuer, kralj! Mia san mia
MeaCulpa
05. 04. 2015 08.55
+11
lepa tekma in dobra igra Dortmunda ! Bayern zmagal zasluženo, bili so natančnejši boljše finese. super je,da se je vrnil Thiago Alcantara. Pohvale si zaslužijo tudi obrambni boateng,benatia in predvsem dante, ki jeigral najboljšo tekmo sezone. Neuer kot vedno zanesljiv, tudi hummels in Reus pa sta pokazala zakaj sta vredna velikih denarjev.
I_LOVE_FOOTBALL
05. 04. 2015 09.31
-1
Ti pišeš v sarkazmu? Na splošno zelo zelo laba tekma, z malo priložnostmi in malo prave akcije. Igra Borussie je bila sicer kar dobra, a na žalost ni vodila do nevarnih strelov- predvsem zato, ker igrajo več ali manj na Reusa in ko je le-ta dobro pokrit, ne more nič- tako jebilo včeraj. Hummels je včeraj dokazal, zakaj je vreden velikih denarjev, Reus pač ne...
random..slo
05. 04. 2015 11.01
-1
Meni osebno tekma ni bila kaj posebnega (ni bila atraktivna), je pa res, da je Bayern odigral izredno taktično tekmo, kjer so potek povsem nadzorovali. Reus po mojem ni pokazal, zakaj bi bil vreden velikih denarjev. Tudi Kampl na žalost še ne kaže tistega presežka, ki si ga vsi želimo, da bi ga. Je pa res, da je od igre v Salzburgu kot igralec zelo napredoval, le-to mogoče ni vidno, ker je nemška Bundesliga toliko težja od avstrijske.
TurboBart
05. 04. 2015 08.05
-3
Kevin Kampl.....frizura sto let za leseno žlico.
pridnaov?ka
05. 04. 2015 08.57
-2
GuzutiHrzantes
04. 04. 2015 21.58
+10
ATM je tudi zmagal...prav tako Levante ...
-4
klop in kampl..dobitna kombinacija za prvo mesto u cvajte liga...
PIERREBRICE
04. 04. 2015 21.28
-12
Klopp je šarlatan, Kampl pa igralec za tekme s San Marinom.