Lewandowski izenačil rekord

Varšava, 12. 10. 2015 07.41 |

Poljski nogometaš Robert Lewandowski je v odlični strelski formi. Le dva tedna potem, ko je v nemškem prvenstvu za Bayern na eni tekmi dosegel kar pet zadetkov, je izenačil še en mejnik. Tokrat v dresu poljske reprezentance.

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski FOTO: Reuters

Robert Lewandowski je v kvalifikacijah za euro 2016 zabil 13 zadetkov, kar je izenačenje dosedanjega rekorda Severnega Irca Davida Healyja iz kvalifikacij za EP 2008. Lewandowski je trinajsti zadetek zabil na zadnji in odločilni tekmi Poljske za odhod na euro 2016. Natančen je bil v 42. minuti prvega polčasa za končni rezultat 2:1 proti Irski. Rekorder po številu zadetkov na evropskem prvenstvu je Francoz Michele Platini z devetimi goli leta 1984.

Po dvanajst zadetkov sta v kvalifikacijah dosegla Nizozemec Klaas-Jan Huntelaar (Euro 2012) in Hrvat Davor Šuker (Euro 1996).