Vardy in Mahrez poskrbela za sladko 'maščevanje' Ranierija nekdanjemu nasledniku Mourinhu

Leicester, 14. 12. 2015 22.58 |

Nogometaši Leicester Cityja so v pravi nogometni poslastici 16. kroga angleške lige pred domačimi gledalci na stadionu King Power premagali aktualne prvake, nogometaše Chelseaja (2:1). Zmago 'lisic' sta zrežirala letos vroča Jamie Vardy in Riyiad Mahrez. Zmaga je bila še posebej sladka za domačega trenerja Claudia Ranierija, ki ga je leta 2004 na klopi Chelseaja zamenjal prav Portugalec Jose Mourinho, aktualni strateg Londončanov.

Vardy nadaljuje s senzacionalnimi predstavami v letošnji sezoni Premier League.
Vardy nadaljuje s senzacionalnimi predstavami v letošnji sezoni Premier League. FOTO: Reuters
Leicester je proti zasedbi Portugalca Joseja Mourinha začel napadalno - že v drugi minuti je Riyiad Mahrez prišel do strela, a je bil ob njegovem poskusu s kakšnih 18 metrov gostujoči vratar Thibaut Courtois na mestu. Do prve lepše priložnosti za Chelsea je v 14. minuti tekme prišel Eden Hazard, a so njegov strel 'lisice' uspele blokirati. Mahrez je vnovič poskusil v 19. minuti, ko je z roba kazenskega prostora meril točno v vratarja Courtoisa. Gostujoča obramba si je prvo večjo napako privoščila v 34. minuti tekme, ko je pozabila na utekajočega Jamieja Vardyja, ki ga je z natančno podajo z desne strani lepo zaposlil Alžirec Mahrez. Letos izjemno učinkovit napadalec Leicestra, ki je še pred petimi leti brcal v amaterski ligi, je žogo s poskusom 's prve' spravil za hrbet belgijskega vratarja v vratih Londončanov. Vardy je tako zabil še 15. gol v letošnji izvedbi Premier League. Chelsea je hitro prišel do lepe priložnosti za izenačenje, a ostal praznih rok, ko je srbski vezist Nemanja Matić po Willianovi podaji s kota v 36. minuti z glavo nastreljal prečko domačega Leicestra. 'Lisice' se kljub vodstvu niso povlekle v obrambo - še več: malce pred iztekom prvega polčasa je z roba kazenskega prostora sprožil Marc Albrighton, a se je z novo obrambo izkazal vratar Courtois. V prvem polčasu smo videli kar dve menjavi - najprej se je pri domačih poškodoval Daniel Drinkwater, nato pa je igro zaradi poškodbe moral zapustiti še Hazard.
Hazard se je poškodoval še pred iztekom prvega polčasa.
Hazard se je poškodoval še pred iztekom prvega polčasa. FOTO: Reuters

Drugi polčas se za domače skorajda ne bi mogel začeti bolje - če izvzamemo rumeni karton Vardyja, ki je grobo startal na Diega Costo. Podajalec pri prvem zadetku Mahrez je v tretji minuti nadaljevanja osmešil gostujočega branilca Cesarja Azpilicueto in s krasnim strelom matiral nemočnega Courtoisa. Za alžirskega napadalca je to bil še enajsti zadetek v letošnji sezoni.

Mahrez je s prekrasnim strelom matiral Courtoisa.
Mahrez je s prekrasnim strelom matiral Courtoisa. FOTO: Reuters

V lepi priložnosti za zadetek se je v 60. minuti znašel Pedro Rodriguez, ko je slabo reaigrala obramba Leicestra, a nekdanji nogometaš Barcelone nezbranosti domačih ni znal kaznovati. Še lepšpo priložnost je v 62. minuti zapravil Diego Costa. Slednji je lepo utekel domači obrambi, se znašel sam pred vratarjem Kasperjem Schmeichelom, a mu je Danec stoodstotno priložnost ubranil. V morda še lepšem položaju za zadetek se je že v naslednji akciji gostov znašel branilec Branislav Ivanović, a je Srb zgrešil nebranjeni del gola in žogo poslal v branilca Christiana Fuchsa. Popolna ofenziva Chelseaja se je nadaljevala - v 65. miuti je z glavo poskusil še Cesc Fabregas, a Schmeichel ni imel težav pri lovljenju žoge. Londončani so gol le dočakali v 77. minuti, ko je Pedro z leve strani lepo podal Loicu Remyju na glavo, ta pa je z neposredne bližine matiral domačega čuvaja mreže in znižal zaostanek Chelseaja na 1:2. Albrighton je v 83. minuti po samostojni akciji s sredine igrišča prišel do strela z 20 metrov, a meril mimo vrat Chelseaja. Izid se do konca tekme ni več spremenil in Leicester se je vrnil na prvo mesto angleške Premier League. Chelsea je po slabi sezoni zgolj na 16. mestu ligaške lestvice. Vodilne 'lisice' imajo dve točki prednosti pred drugovurščenim Arsenalom, pred četo Joseja Mourinha pa že kar velikih 20 točk naskoka.

Premier League, 16. krog:

Leicester City – Chelsea 2:1 (1:0)
Vardy 34., Mahrez 48.; Remy 77.

Diego Costa (levo) še naprej zapravlja veliko število priložnosti za zadetek.
Diego Costa (levo) še naprej zapravlja veliko število priložnosti za zadetek. FOTO: Reuters