Le točka za Chelsea, United in City

London, 28. 12. 2014 18.54 |

Vodilna tri moštva angleške Premier League so si v 19. krogu privoščila manjše spodrsljaje. Chelsea, Manchester United in Manchester City so namreč zgolj remizirali, kar je z zmago proti West Hamu izkoristil Arsenal.

Ashley Barnes je razžalostil navijače na stadionu Etihad.
Ashley Barnes je razžalostil navijače na stadionu Etihad. FOTO: Reuters

Največji spodrsljaj si je privoščil Manchester City. Aktualni angleški prvak je na svojem stadionu Etihad gostil predzadnje moštvo lige Burnley. Varovanci Manuela Pellegrinija so že vodili prepričljivo z 2:0 (zadela sta David Silva in Fernandinho), nato pa je sledil padec v igri. V drugem polčasu je najprej zaostanek znižal George Boyd, za veliko točko Burnleyja pa je z natančnim strelom v 81. minuti poskrbel Ashley Barnes.

City tako ni izkoristil priložnosti, da se zgolj na točko zaostanka približa vodilnemu Chelseaju. Londončani so remizirali na težkem gostovanju pri četrtemu Southamptonu. Gostitelji so povedli v 17. minuti, ko je Sadio Mane izkoristil slabo postavljanje 'offside zanke' Johna Terryja in s prefinjenim strelom ugnal nemočnega vratarja Thibauta Courtoisa. Gostje so izenačili v samem zaključku prvega polčasa. Eden Hazard je mojstrsko preigral dva domača branilca in zadel daljši vratarjev kot. V drugem polčasu se kljub obleganju vrat Southamptona rezultat več ni spremenil, Chelsea pa v zaključku ni izkoristil niti številčne prednosti. V 89. minuti je bil namreč zaradi drugega rumenega kartona izključen Morgan Schneiderlin.

Eden Hazard je Chelseaju zagotovil točko.
Eden Hazard je Chelseaju zagotovil točko. FOTO: Reuters

Manchester United na stadionu White Hart Lane ni uspel ugnati razpoloženega vratarja Huga Llorisa. Še najbližje uspehu je bil Juan Mata, ki je s prostega strela zatresel vratnico, nato pa je Vlad Chiriches Robinu van Persieu preprečil, da bi žogo poslal v nebranjeno mrežo. Bolj uspešni so bili nogometaši Arsenala. 'Topničarji' so dvome o zmagovalcu razblinili med 41. in 44. minuto, ko sta zadela Santi Cazorla (enajstmetrovka) in Danny Welbeck. Gostitelji so zaostanek znižali po zaslugi gola Cheikhouja Kouyateja, a do izenačenja niso uspeli priti.

Še naprej vodi Chelsea (46 točk), ki ima tri točke naskoka pred Manchester Cityjem (43), še šest točk manj ima Manchester United (36). Na četrtem oziroma petem mestu imata Southampton in Arsenal enako število točk (33).

Tottenham – Manchester United 0:0

Southampton – Chelsea 1:1 (1:1)