Rayo vodil na Bernabeuu, po dveh izključitvah pa dobil rekordno porcijo desetih golov

Madrid, 20. 12. 2015 17.34 |

Ob odsotnosti Barcelone, ki je na Japonskem osvojila rekordni tretji naslov svetovne klubske prvakinje, se je Real Madrid znesel nad mestnim sosedom Rayem Vallecanom in se približal Kataloncem in Atletico Madridu (10:2). Atletico našega Jana Oblaka je nepričakovano izgubil v Malagi (0:1).

Real Madrid in predvsem trenerja Rafaela Beniteza so na Santiagu Bernabeuu vnovič pričakali žvižgi, predsednika Florentina Pereza pozivi k odstopu, situacija pa se v prvem polčasu mestnega derbija ni prav nič popravila. Real je namreč povedel z drugim zadetkom v klubskih barvah branilca Danila že v tretji minuti, a je nato Benitezova ekipa še enkrat kar malce šokantno razpadla. Rayo je v vsega dveh minutah (med 10. in 12.) obrnil rezultat na glavo ob statični Realovi obrambi, ki jo je najprej ukanil Antonio Amaya po podaji iz kota, Jozabed pa je poskrbel za popoln šok. Tito si je pri vodstvu z 1:2 v 15. minuti privoščil veliko neumnost in divje štartal na Tonija Kroosa ter dobil direkten rdeči karton, nemški vezist pa je imel srečo, da se ni huje poškodoval. Gareth Bale je v 25. minuti v mrežo pospravil svojega prvega od štirih zadetkov popoldneva, glavni sodnik pa je goste praktično že pokončal s prestrogo drugo izključitvijo - Raul Baena je ob predložku v sredino malce oviral Sergia Ramosa in dobil drugi rumeni karton, zakrivil pa tudi najstrožjo kazen.

Najbolj razpoložen je bil s štirimi zadetki Gareth Bale.
Najbolj razpoložen je bil s štirimi zadetki Gareth Bale. FOTO: Reuters

Kakšne pietete realovci niso pokazali in do konca napolnili mrežo ubogih mestnih sosedov. Bale je do polčasa poskrbel tudi za vodstvo, Real pa so kljub reviji zadetkov v slačilnico pospremili precej glasni žvižgi. Bale je v 61. in 70. minuti zabil še svoj tretji in četrti zadetek (prvič v karieri), enega po podaji Ronalda, ki je tudi sam zadel v 54. minuti. Hat-trick je v drugem polčasu prispeval tudi Karim Benzema, ki je prvi zadetek zabil v 48. minuti, zadnjega pa v 90., ko mu je žogo v kazenskem prostoru odložil rezervist Mateo Kovačić. Kljub raztrgani mreži je gostujoči trener Paco Jemez, ki je že dlje časa na robu odhoda iz kluba, moštvo pošiljal v napad, priložnost pa ponudil tudi talentiranemu produktu mladinske šole Joniju Montielu. Deset zadetkov Realu na ligaški tekmi ni uspelo zabiti od leta 1960, to pa jim je pred to letnico uspelo le še enkrat v zgodovini kluba. Takoj po tekmi v medijih odmeva izmenjava med Ronaldom in navijači pri rezultatu 1:2, ko naj bi Portugalec jasno izrazil nezadovoljstvo nad reakcijo občinstva, gostujoči strateg Jemez pa je izjavil, da je s to tekmo La Liga "precej izgubila na kredibilnosti".

Izida 16. krog:
Real Madrid ‒ Rayo Vallecano 10:2 (3:2)
Danilo 3., Bale 25., 42., 61., 70., Ronaldo 30./11-m, 54., Benzema 48., 80., 90.; Amaya 10., Jozabed 12.

+7
kraljevi klub igralci pa sodniki pa kraljevi norčki.....za kmečko ligo so ravno vrei ti sodniki..ki seveda ne navijajo na nobeden klub..sodijo pa kako jim perez plača...real zmaga in perez dokaže kako ima prav z izborom trenerja..vsi srečni z visoko zmago in seveda novi trener dosega zmage z največ doseženimi goli kar prejšnemu ni uspelo.dolgo bo še ostal trener rene..samo da tako sojenje vidi ves svet ki spremlja tekme..tako da take zmage so zadovoljni samo slepi..ki imajo radi padavičarja in ga dvigujejo v zvezde kao najboljši...mogoče najboljši v realu?pa še tam ne več...hehehe..aja eni rečejo temu hala madrid
peggi
21. 12. 2015 18.16
+4
Berem kometarje in ne morem ,da neb tud sama neki napisala glede včerajšnje tekme ,ko se je tekma začela in je padel prvi gol sem bila vesela z rezervo kot ,da bi vedla kaj bo sledilo in lej ga zlomka res je takoj padel izenačujoči gol in kmalu zatem še drugi gol Raya pa sm si rekla evo spet isto jovo na novo sr...e kot do zdej vsako tekmo,Ni minilo niti 5 minut,že je bil zaradi zahrbtnega grobega prkrška nad Tonijem izključen en igralec Raya in to povsem zasluženo .Potem je Real kmalu izenačil in sm si rekla ok, zdej se bodo skulirali in igrali normalno a potem,se je zgodila 11m ,ki je bila dokaj smešna,da o izključitvi še drugega igralca ne govorim.Kaj se je dogajalo v nadaljevanji Real si je dal duška kot vedno ,ko igra z nižjeuvrščenimi ekipami ampak tekma je imela grenak priokus zaradi sodnika ,čeprav po drugi strani noben ni silil igralce Raya ,da igrajo tako grobo in delajo take grde prekrške nad igralci Reala ,če bi igrali fair play športno kot se spodobi se tekma neb končala z 8 igralci pri njih in rezultat neb bil 10:2 .Zakaj bi se Real moral počutit krivega ker je zabil 10 golov ??Nogomet je igra ,ki se gleda tudi zaradi čimveč golov..Rayo je zaradi svoje in samo svoje nespametnosti fasal to porcijo.Igrali bi normalno ,brez grobih ,zahrbtnih prekrškov...pa bi igro končali tko kot se spodobi mogoče bi celo zmagali lahko.
VECCHIASIGNORA
21. 12. 2015 14.04
+6
Zagrozit z izpadom v 2. ligo..pa da vidite kako srčno igrajo za real madrid..raspršili bi se kot kozji iztrebki
+4
Povprečje imajo dobra 2,5 gola na tekmo zato pa ni čudno, da na pomembnih tekmah ne dajo niti enega. Neracionalna razporeditev golov ha, ha.
musa.pusa
21. 12. 2015 12.46
+6
priblizal ja, ampak z tekmo vec.. se tuki zavajate novinarji, pardon reporterji prepisovalci...
Dobrovoljac
21. 12. 2015 12.44
+0
Druga izključitev in ne obstoječi penal....tokrat je sodnik totalno sodiv v našo korist. Sam se odločno proti temu,razen ko igramo proti Barceloni bi rad vidu da je sodnik enkrat na naši strani. Po mojem mišljenju bi Real zmagu tko al tko tud brez sodniške pomoči včeraj. Lp
+26
Značilnost včerajšnje tekme, ki vse pove: ŽVIŽGI DOMAČE PUBLIKE na Bernabeu! Celo navijačev Reala je bilo sram, da so priče takemu sojenju! Eni na tem forumu pa "poveličujejo" zmago Reala! Sramota!
7strel
21. 12. 2015 10.27
+14
Očitno podkupovanj sodnikov ni konca Real samo kupuje in kupuje ne samo igralce tudi ostale ljudi :) pa še vedno so za drek :D hahaha SRAMOTA puj
BARCA 2014
21. 12. 2015 10.24
+9
11 igralcev + sodnik proti 9 igralcem je pa res teško zmagat!
-MARIBOR-
21. 12. 2015 09.31
+13
Ronaldo se mi kar smili. Oba B-ja sta dala več golov kot on in te stvari zelo težko prenaša. Do izklučitev je bil Rayo boljši na igrišču in zato so lahko pri realu še naprej v skrbeh.
apodgraj
21. 12. 2015 10.09
+10
Prava svinjarija , kaj počnejo ti španki sodniki . V eni potezi načrtno unčijo nasportnika Reala . Kako dolgo, še bomo gledali to sodniško pomoč ekipi Reala. Kaj ni nikogar, ki bi te skorumpirane , pokvarjene in pristranske sodnike kaznoval in jih za dalj časa odstavil od nogometnih igrišč .