Vikingi v izdihljajih tekme premagali Hrvate, Španci s tremi točkami iz Skopja

Dublin, Beograd, Udine, Skopje, 11. 06. 2017 21.40 |

V nedeljskem delu kvalifikacijskih tekem je v Reykjaviku slavila Islandija, ki ji je tri točke z zadetkom v 90. minuti priboril Magnusson, zaradi česar so se vikingi v skupini I točkovno izenačili s Hrvati. V skupini G je Italija je s petimi zadetki opravila z Liechtensteinom, Španija pa si je nove točke priborila v Skopju. Kvalifikacijske tekme v skupini D so se končale z neodločenim izidom.

Islandija je v zadnjih minutah obračuna uspela iztržiti tri točke proti Hrvatom. FOTO: AP

Zadnji dan 6. kroga kvalifikacij za nogometno svetovno prvenstvo 2018 so favoriti večinoma upravičili svoje vloge, svoje navijače so razočarali le Hrvati, ki so z 0:1 izgubili v gosteh pri sicer čvrstih Islandcih. Sploh prvo zmago Islandcev nad Hrvati je domači ekipi, ki je bila v tekmi brez večjih priložnosti več kot enakovreden tekmec Hrvatom, priboril Hordur Bjorvin Magnusson, ki je v 90. minuti malce srečno zadel z glavo oziroma ramenom po podaji iz kota. Islandci so se tako točkovno izenačili z doslej vodilno Hrvaško (13), da pa bo tudi nadaljevanje kvalifikacij še kako zanimivo v skupini I, pa sta z zmagama poskrbeli še Turčija v Skadru proti Kosovu s 4:1 in Ukrajina v Tampereju proti Finski z 2:1. Obe namreč za vodilnima zaostajata le dve točki.

V skupini D sta s po 12 točkami na vrhu Srbija in Irska. Srbi so v Beogradu igrali 1:1 z Walesom. Slednji je povedel v prvem polčasu po enajstmetrovki Aarona Ramseyja, Srbi pa so izenačili z golom Aleksandra Mitrovića v 74. minuti. Irci pa so bili dolgo časa na pragu domačega poraza proti Avstriji, ki je povedla v 31. minuti prek Martina Hintereggerja, a je prvi poraz irskega selektorja Martina O'Neilla na domačem igrišču preprečil Jonathan Walters v 85. minuti. Dvoboj dna skupine med Moldavijo in Gruzijo se je končal z 2:2.

Španci so se v Skopju veselili zmage.
Španci so se v Skopju veselili zmage. FOTO: AP

V skupini G pa imata lepo prednost pred zasledovalci Španija in Italija, ki sta doslej zbrali po 16 točk, Albanija in Izrael jih imata sedem manj. Španci so v Skopju premagali Makedonijo z 2:1, potem ko sta že v prvem polčasu zadela David Silva in Diego Costa. Italijani pa so pričakovano visoko ugnali Liechtenstein, končni izid v igri mačke z mišjo je bil 5:0. Lorenzo Insigne je zadel v prvem polčasu, Andrea Belotti, Eder, Federico Bernardeschi in Manolo Gabbiadini pa v drugem. Izrael je doma izgubil z 0:3 proti Albancem, pri katerih je dva gola v prvem polčasu dosegel Armando Sadiku.