Kurtić zadel za Atalanto, Birsa podal ob zadetku Chieva

Genova, 29. 10. 2017 17.07 |

Slovenski nogometaši v Serie A še naprej nadaljujejo z dobrimi igrami. V 11. krogu italijanskega državnega prvenstva se je med strelce vpisal Jasmin Kurtić, a je bila njegova Atalanta, za katero je Iličić igral do 74. minute, na koncu poražena v Vidmu proti Udineseju (1:2). Tudi Valter Birsa, ki je podal za edini zadetek Chieva na gostovanju pri Sampdorii, je na koncu igrišče zapustil sklonjene glave.

Kurtić (desno) se je vpisal med strelce v 11. krogu italijanske Serie A.
Kurtić (desno) se je vpisal med strelce v 11. krogu italijanske Serie A. FOTO: AP

Atalanto je Jasmin Kurtić z natančnim strelom iz obrata popeljal v vodstvo v 29. minuti tekme, iz enajstmetrovke pa je tik pred iztekom prvega polčasa izenačil Rodrigo De Paul. V drugem polčasu je za zmago domačih v 68. minuti zadel češki vezist Antonin Barak.

Valter Birsa je podal za edini zadetek Chieva na gostovanju v Genovi pri Sampdorii. Za izenačenje na 1:1 je po podaji Šempetrčana iz kota zadel Fabrizio Cacciatore. Nato pa je sledil razpad sistema pri gostih iz Verone, saj so do konca tekme prejeli kar štiri zadetke. Boštjan Cesar (Chievo) je tokrat obsedel na klopi.