Ljubljana, 21. 01. 2013 16.56 |

Slovenska rokometna reprezentanca se je uvrstila v četrtfinale svetovnega prvenstva, potem ko je v osmini finala tekmovanja ugnala Egipčane (31:26). Najučinkovitejši v slovenski izbrani vrsti je bil Škofjeločan Jure Dolenec (6 golov).

Slovenska rokometna reprezentanca je bila vse do osmine finala svetovnega prvenstva v Španiji superiorna. Varovanci Borisa Denića še niso razvili prepoznavne igre, a dosegali so zmage. Sam začetek je bil zahteven, v končnici dvobojev so kazali zobe tekmecem, karakter pa je bil prvič resnično viden v zaključku dvoboja s Srbi. Po zaostanku so namreč stopili na plin in v končnici ugnali tekmeca. A v predtekmovanju so lahko igrali sproščeno. Po zmagah, ki so jim zagotavljale napredovanje, niso čutili pritiska, ko nastopijo izločilni dvoboji, pa je vse skupaj drugače. A selitev v Barcelono ni pustila posledic. Uroš Zorman je s soigralci še naprej deloval zelo sproščeno, kaj prinaša slovenska sproščenost, pa so po uvodnem tipanju hitro občutili Egipčani. Po obrambah Gorazda Škofa (10 obramb v prvem polčasu) je praviloma stekel polprotinapad oz. čista "kontra" in prednost se je iz minute v minuto višala. Ob izteku prvega dela je znašala kar 8 golov (19:11).

Drugi del obračuna so veliko bolje začeli gostje na omenjenem obračunu, po delnem izidu 3:0 pa je selektor Denić hitro posegel po minuti odmora in dal svojim varovancem prepotrebne napotke. Prvi gol v nadaljevanju so zabili šele po petih minutah (Jure Dobelšek), nato pa je slovenska igra stekla in Slovenci so le nadgradili delo iz prvega polčasa. Za hip se je sicer zdelo, da jim misli pretirano begajo k četrtfinalu. Tekmec se je z delnim izidom 6:0 približal na le tri gole zaostanka (25:22), ko so faraoni še enkrat zaslutili možnost popolnega preobrata, pa so se približali celo na dva gola.

Jure Dolenec je bil s šestimi goli najučinkovitejši v slovenski izbrani vrsti.
Jure Dolenec je bil s šestimi goli najučinkovitejši v slovenski izbrani vrsti. FOTO: Slavko Kolar

Slovenci so nato vendarle zaigrali tako kot najbolje znajo, svoje je dodal vratar Primož Prošt, ob zvoku sirene, ki označuje konec dvoboja, pa je razlika znašala pet golov (31:26). Slovenski rokometaši so s prebojem v četrtfinale dosegli največji uspeh na svetovnem prvenstvu v slovenski rokometni zgodovini, naslednja ovira na poti do polfinala bodo Rusi, ki so se v osmini finala namučili z Brazilci.

Slovenija – Egipt 31:26 (19:11)