Maribor, 09. 07. 2010 23.46 |

Nogometaši Luke Kopra so v tekmi za slovenski superpokal v Ljudskem vrtu po izvajanju enajstmetrovk premagali Maribor s 5:4. Po rednem delu in podaljških je bil izid 0:0.

Maribor - Koper
Maribor - Koper FOTO: Damjan Žibert

V prvem polčasu so precej več igre prikazali motivirani Koprčani, ki se prihodnji torek odpravljajo na tekmo kvalifikacij lige prvakov proti Dinamu v Zagreb. Srečanje so varovanci trenerja Nedžada Okčiča izkoristili predvsem za pripravo, a tudi naslov superpokalnega zmagovalca je bil za obe ekipi dovolj privlačen.

V vrsti pokalnih prvakov in branilcev naslova superprvaka so se zvestim mariborskim navijačem prvič predstavili novinci Rajčević, Viler in Pavličić, medtem ko so v vrsti državnih prvakov iz Kopra v novi sredini prvič zaigrali Marčeta, Filipovič in Marič. Prvi so v peti minuti zapretili Koprčani, ko je Kovačević meril previsoko. Dobrih deset minut kasneje je podobno meril tudi Bačinović na drugi strani. V 32. minuti so spet zapretili Mariborčani, ko je dobro prodrl Tavares, podal Pavličiću, ta se je brez obotavljanja odločil za udarec, vendar žoge ni dobro zadel. Pri Primorcih je dve minuti kasneje z 18 metrov poskusil Marčeta, a je žoga letela mimo vratnice.

Tudi drugi polčas so podjetneje začeli Koprčani, ko je s približno 18 metrov znova poskusil Marčeta, a je bil Pridigar na pravem mestu. Po dvojni menjavi v mariborski vrsti se je začel stopnjevati pritisk gostiteljev, Mariborčani so organizirali tekmo, saj koprski stadion obnavljajo in še nekaj časa ne bo nared, ko je v 59. minuti na pobudo Mejača in Mezge stekla akcija po desni strani, a je Mezga meril ob desni vratnici. V 73. minuti je Viler s približno 20 metrov izvajal prosti strel, Hasić pa je njegov poskus dobro prebral. V 87. minuti so Koprčani zapretili preko Bubanje, ki je prišel do udarca z osmih metrov, a se je izkazal Pridigar. Dve minuti kasneje se je zatresla koprska mreža, a je sodnik Čeferin gol razveljavil. Najprej je Hasić spretno ubranil udarec Tavaresa z glavo, v nadaljevanju akcije sta bila pred golom Volaš in Tavares, slednji je žogo spravil čez črto, vendar je sodnik pred tem označil, da naj bi se Volaš dotaknil žoge z roko in redni del se je končal brez zadetka.

V podaljšku 2 x 15 minut sta utrujeni ekipi pokazali nekaj dobrih poskusov, ki pa se niso končali z doseženim golom. Obe ekipi sta do konca polurnega dodatka bolj kot ne mučili žogo in gledalce ter čakali, da bodo zmagovalca določile enajstmetrovke. V strelski loteriji so več sreče imeli Koprčani, potem ko je za Mariborčane v šesti seriji zgrešil Mitja Viler. Primorci so tako bolje vstopili v novo prvenstveno sezono, ki se začenja prihodnji petek.

* Strelci (iz enajstmetrovk): 1:0 Volaš, 1:1 Brulc, Bačinović - Hasić brani, 1:2 Polovanec, 2:2 Mertelj, Handanagić - Pridigar brani, 3:2 Tavares, 3:3 Hadžič, 4:3 Mezga, 4:4 Hasić, Viler čez gol, Bubanja 4:5.