Liga Evropa

Po porazu Koprčanov v Splitu je (že) konec letošnjih slovenskih nastopov v Evropi

Split, 23. 07. 2015 06.30 |

Nogometaši Luke Koper so na povratni tekmi 2. predkroga lige Evropa v Splitu izgubili proti Hajduku z 1:4 in se tako kot zadnji slovenski klub poslovili od evropskih tekmovanj. Koprčani so prvo tekmo na Bonifiki dobili s 3:2. Edini gol za slovenske pokalne zmagovalce je dosegel Matej Palčič.

Rodolfo Vanoli
Rodolfo Vanoli FOTO: Damjan Žibert

Rumeno-modri so kljub relativno ugodnemu izidu s prve tekme morali priznati premoč v splitskem peklu. Pred dodobra polnimi tribunami so domači nogometaši pokazali dobro realizacijo, izkoristili napake koprske vrste in se veselili preboja v naslednji predkrog. Koprčani so tako kot zadnji slovenski klub - po Domžalah, Celju in Mariboru - izpadli iz evropskih tekmovanj. Koprčani so že v drugi minuti doživeli šok, ko je znanec slovenskih zelenic Tomislav Kiš Hajduk povedel v vodstvo. V mrežo je spravil odbito žogo po strelu Anteja Roguljića z 20 metrov. Dve minuti pozneje so prvič zagrozili Koprčani, Josip Ivančić je sprožil z desne strani z roba kazenskega prostora, Lovre Kalinić pa je njegov strel obranil.

Sledilo je mirnejše nadaljevanje igre, v kateri so celo več strelov sprožili gosti, a prave priložnosti ni bilo. Zato pa je bil toliko bolj dinamičen konec prvega polčasa. V 40. minuti je Brazilec Jefferson poskrbel za podvojitev splitskega vodstva s pravim evrogolom, ko je s 25 metrov zadel desni zgornji kot vrat vratarja Vasje Simčiča. Koprčani pa so pravočasno odgovorili in se vrnili v igro, v izdihljajih prvega dela se je namreč med strelce vpisal Matej Palčič, ki je s strelom z glavo kaznoval nepozornost domače obrambe. Če v uvodu drugega polčasa na zelenici ni bilo pravega dogajanja, pa so za politično noto poskrbeli navijači Hajduka Torcida, na enem izmed transparentov so se dotaknili problematike slovensko-hrvaške meje in zapisali "Na kopnem, morju in v zraku - niti pedi hrvaškega teritorija".

Vasja Simčič je na Poljudu prejel štiri gole.
Vasja Simčič je na Poljudu prejel štiri gole. FOTO: Damjan Žibert

V 62. minuti pa so gostitelji spet pobegnili za dva zadetka. Mijo Caktaš je našel Kiša na levi strani in nato njegovo povratno žogo zabil v prazno mrežo. Le sedem minut pozneje je bil dvoboj praktično odločen, ko je Anton Maglica le nekaj sekund po vstopu v igro po prostem strelu z leve strani unovčil nekaj zmede v gostujočem kazenskem prostoru. Sledila je nova priložnost Kopra, ko se je po poskusu z 20 metrov izkazal Kalinić, na drugi strani pa je Caktaš s prostega strela v 75. minuti zadel prečko. Ob koncu rednega dela je izvrstno priložnost zapravil še Tino Sušić, ki se je znašel sam pred Simčičem, a je bil slednji zmagovalec tega dvoboja.

Hajduk - Luka Koper 4:1  (2:1)  /2:3**
Kiš 1.; Jefferson 40., Caktaš 62., Maglica 69.; Palčič 45.