Prekmursko-štajerski derbi Mariborčanom

Murska Sobota, 05. 05. 2012 22.15 |

Nogometaši Mure 05 so v 33. krogu 1. slovenske nogometne lige izgubili proti Mariboru z 1:3. Srečanje med Novogoričani in Domžalčani se je končalo brez zadetkov, prav tako tekma Celje - Rudar. Koprčani, ki niso bili poraženi na zadnjih enajstih tekmah, pa so se z zmago proti lendavski Nafti (2:0) prebili na tretje mesto.

Tradicionalni prekmursko-štajerski derbi je tudi tokrat privabil veliko število gledalcev, privržencev obeh klubov. Mariborčani, novi in stari državni prvaki, so v Fazaneriji želeli potrditi primat, domači pa so še v igri za evropska tekmovanja. Velja omeniti, da v tekoči sezoni doslej muraši Mariborčanom niso vzeli niti točke, tako je bilo tudi tokrat. Po 6:0 in 3:1 v Ljudskem vrtu ter zmagi s 3:1 v Fazaneriji so danes Štajerci znova slavili s 3:1.

Domžalčani se nahajajo na osmem mestu prvenstvene razpredelnice.
Domžalčani se nahajajo na osmem mestu prvenstvene razpredelnice. FOTO: Damjan Žibert
HIT Gorica remizirala z Domžalami

Novogoričani in Domžalčani so se v športnem parku razšli brez zadetkov. Po kar živahnem prvem polčasu, v katerem so imeli domači na voljo celo enajstmetrovko, so maloštevilni gledalci v drugem delu spremljali malce manj zanimivo predstavo brez pravih priložnosti, pa čeprav so bili domači kar aktivni v napadu. Hit Gorica na petem mestu zaostaja za pet točk za tretjim Koprom, Domžale pa so osme.

Koprčani že na tretjem mestu slovenske lige
Koprčani, ki so neporaženi že 11 krogov, vse bolj odločno posegajo proti tretjemu mestu, ki so ga z zmago proti Nafti vsaj začasno tudi prevzeli od Mure 05. Ta v nedeljo doma gosti Mariborčane. Tekmo proti Nafti, ki se s Triglavom bori za deveto mesto, sta odločila Matej Pučko in Davor Bubanja z zadetkoma v začetku drugega polčasa.

Nogometaši Kopra nadaljujejo izjemne predstave brez poraza.
Nogometaši Kopra nadaljujejo izjemne predstave brez poraza. FOTO: Damjan Žibert

Celjani niso uspeli vnovčiti številčne premoči

Čeprav so imeli Celjani večji del tekme igralca več na igrišču, jim ni uspelo unovčiti številčne prednosti za zmago proti Rudarju. Ta je s točko ostal na šestem mestu na lestvici, Celje pa je sedmo. Gledalci so v prvem polčasu videli kar dinamično tekmo s priložnostmi na obeh straneh. Domači so nevarno zagrozili v 17. minuti, ko je Marko Krajcer s strelom z glavo zatresel vratnico, že v naslednjem napadu pa so gosti povedli. Hiter protinapad je učinkovito zaključil Luka Majcen, potem ko je domači vratar Amel Mujčinović stekel proti žogi skoraj do polovice igrišča, a ga je velenjski nogometaš preigral in nato žogo poslal v prazno mrežo.

Tudi v nadaljevanju so bili Velenjčani malce boljši tekmec, a proti koncu polčasa so Celjani postajali vse bolj nevarni. V 38. minuti je v kazenskem prostoru Boban Savič zrušil Romana Bezjaka, za kar si je prislužil rdeč karton in gostom podaril enajstmetrovko. To je zanesljivo izvedel kar Bezjak.

Koper - Nafta 2:0 (0:0)