Velenjčani v Stožicah presenetili Ljubljančane

Koper, 13. 07. 2013 19.29 |

Nogometaši Kopra so prvo tekmo sezone v 1. slovenski nogometni ligi odigrali na domači Bonifiki in uspešno začeli sezono. Z 2:1 so premagali novinca v prvoligaški konkurenci novomeško Krko. V Stožicah je Rudar prav tako z 2:1 premagal Olimpijo.

Ljubljanska Olimpija je v 1. krogu slovenske nogometne lige na stadionu Stožice gostila velenjski Rudar in izgubila z 2:1. Ljubljančani so tako po neuspehu na nedeljskem superpokalu proti Mariboru doživeli poraz še v uvodu domačega prvenstva. Potem ko je bil prvi polčas izenačen, so v drugem gosti izkoristili najstrožjo kazen in vpisali prve tri točke na lestvico. Ljubljančani so tekmo začeli odločneje in že v prvi minuti je moral po strelu Filipa Valenčiča posredovati vratar Rudarja Matjaž Rozman. V 12. minuti so doslej nenevarni gosti povedli, potem ko je Aleš Jeseničnik izvedel prosti strel z desne strani, iz bližine pa je žogo v mrežo potisnil David Kašnik, nekdanji igralec Olimpije. Vodstvo Velenjčanov pa ni dolgo trajalo, po kotu Zajka Zebe je namreč izenačil nekdanji "knap" Damjan Trifković. V 35. minuti je sledila prisilna prekinitev, saj so na stožiškem stadionu ugasnili reflektorji.  V 64. minuti je Eterović unovčil najstrožjo kazen, po tem, ko je Elvis Bratanović v kazenskem prostoru nastreljal roko Davorja Bagarića. Olimpija je v zadnjih minutah tekme lovila priključek, a ji ni uspelo izpeljati nevarnejše akcije. Olimpija bo v 2. krogu prihodnjo nedeljo gostovala v Kopru, Velenjčani pa bodo dan prej gostili Maribor.

Trener Olimpije Andrej Razdrh
Trener Olimpije Andrej Razdrh FOTO: Damjan Žibert

Koper premagal Krko
Pred skromnim številom gledalcev so domači do zmage prišli po zaslugi boljšega drugega polčasa. Uvodne minute tekme so pripadle domačim igralcem. Po neverjetno zgrešeni priložnosti Ivana Brečevića v sedmi minuti je očitno "prevzete" goste kaznoval Matej Palčič v deveti minuti, ko je v mrežo iz bližine poslal odbito žogo po Brečevićevem strelu. Ko so Novomeščani ugotovili, da domači niso nikakršen "bav bav", so tudi sami prišli do nekaj priložnosti. Najprej velja omeniti 12. minuto in strel Brečevića z glavo, ki je zadel okvir gostujočih vrat. Štiri minute pozneje je Amer Krcić osamljen pred vrati Igorja Nenezića preveč okleval. Gosti so izenačili po prostem strelu Josipa Maroševića z dobrih 20 metrov.

V drugem polčasu so bili domači veliko boljši tekmec od gostov. V 46. minuti Palčič, v 52. pa Miroslav Čovilo in Matej Pučko niso zmogli ugnati odličnega vratarja Matka Obradovića, nekdanjega igralca Kopra. V 58. minuti je po kotu Lea Štulca Hadžić s strelom z glavo zatresel prečko Krkinih vrat. Odločilni trenutek tekme se je zgodil v 67. minuti, ko je Pučko ukradel žogo gostom 35 metrov od vrat, stekel proti Obradoviću in rutinirano z diagonalnim strelom zabil zmagoviti zadetek. Številne zgrešene priložnosti pa bi skoraj kaznoval Marošević v 88. minuti. Po nesporazumu koprske obrambe se je dobrih 20 metrov od gola znašel povsem sam, Nenezića ni bilo v vratih, njegov strel pa je končal malce mimo praznega gola. Koprčani bodo v 2. krogu prihodnjo nedeljo gostili Olimpijo, Krka pa bo dan prej gostila Gorico.

Nogometaši Kopra so uspešno začeli novo sezono.