Nogometaši Kopra z zmago iz Bakuja, visok poraz Gorice v Oslu

Baku, 17. 07. 2014 18.38 |

Nogometaši Luke Koper so na prvi tekmi 2. predkroga evropske lige v Bakuju premagali Nefči z 2:1. Za Koper sta gola dosegla Goran Galešić in Matej Palčič. Nogometaši Gorice so v Oslu izgubili proti Moldeju z 1:4, edini gol je dosegel Luka Majcen.

Koprski nogometaš se iz Azerbajdžana vračajo židane volje. Proti favoriziranemu Nefčiju so v Bakuju iztržili izid, ki jim na povratni tekmi daje veliko možnosti za napredovanje v naslednji predkrog. Kanarčki so se izkazali z dobro učinkovitostjo, saj so dvakrat zadeli iz redkih priložnosti, svoje delo pa je odlično opravil tudi novinec med vratnicama Božidar Radošević. Koprčani so bili po prvem polčasu lahko zelo zadovoljni. Potem ko so domači prvič resno zagrozili v 21. minuti, ko je Bruno Bertucci dobro izvedel prosti strel s 25 metrov, Božidar Radošević pa izvrstno posredoval, so Primorci povedli v 24. minuti.

Goran Galešić je prodrl po desni strani v kazenski prostor in na koncu ukanil še Sašo Stamenkovića. Koprčani so podvojili prednost v 41. minuti, ko je po podaji Miroslava Ćovila zadel Matej Palčič, ko je spretno zadel z glavo in žogo v visokem loku poslal v mrežo. Gostiteljem je tik pred koncem polčasa uspelo znižati zaostanek z golom Araza Abdulajeva, ki je lepo zadel z roba kazenskega prostora. V drugem polčasu so imeli Azerbajdžanci pobudo, v 61. minuti tudi zatresli okvir vrat prek Juliusa Wobaya, na drugi strani so Koprčani čakali na protinapade, ki pa jih ni bilo prav veliko. V 81. minuti je rezervist Samir Masimov le za malo zgrešil cilj z 20 metrov, Radošević, eden junakov zmage, pa je že v sodniškem dodatku ustavil še nevaren poskus Bruna Bertuccija.

Trener Kopra Rodolfo Vanoli
Trener Kopra Rodolfo Vanoli FOTO: Damjan Žibert

Novogoriške nogometaše na povratni tekmi čaka težko delo, saj so si na Norveškem s porazom z 1:4 močno otežili izhodiščni položaj. Predvsem v prvem polčasu so bili Norvežani boljši tekmec in kar trikrat ugnali Vasjo Simčiča. Norvežani so v uvodu tekme igrali konkretneje, zapravili nekaj priložnosti, v 16. minuti pa je Joona Toivio premagal Vasjo Simčiča za vodstvo z 1:0, potem ko je v mrežo iz bližine spravil odbito žogo. Novogoričanom se je lepa priložnost ponudila v 26. minuti, vendar je neoviran Dejan Žigon v ugodnem položaju malce na levi strani kazenskega prostora slabo zadel žogo in jo poslal precej mimo vrat. V 36. minuti je Luka Majcen nevarno ogrozil vrata domačih, a je bil Orjan Haskjold na mestu. Že v naslednji akciji so domači podvojili prednost, ko je Vegard Forren izvedel prosti strel z več kot 20 metrov, žoga je oplazila živi zid in presenetila Simčiča. Ta je moral v prvem polčasu še enkrat pobrati žogo iz svoje mreže, in sicer v 42. minuti, ko je Forren zadel z bele točke, potem ko je najstrožjo kazen zakrivil Alen Jogan po prekršku nad Martinom Linnesom.

V drugem polčasu je Solomon Enow vsaj na trenutke nekoliko poživil igro Gorice, a je bila ta vseeno slabši tekmec. Domači so prevladovali, brez posebnih težav nadzorovali tekmo in posest žoge, a v 70. minuti so gosti vseeno prišli do zadetka, ko je Luka Majcen zadel z bele točke po prekršku Harmeeta Singha. Molde je zmago potrdil v 88. minuti, ko je lepo izigral obrambo, žoga se je znašla pri povsem samem Magneju Hosethu, ta pa je brez težav še enkrat premagal goriškega čuvaja mreže.