Kongo skočil na vrh skupine C, potem ko so branilci naslova le remizirali s Togom

Oyem, 16. 01. 2017 21.49 |

Demokratična republika Kongo je v 1. krogu afriškega nogometnega prvenstva v gabonskem Oyemu premagala reprezentanco Maroka z 1:0, reprezentanca Slonokoščene obale pa je igrala neodločeno 0:0 proti Togu.

Kongo je skočil na vrh skupine C.
Kongo je skočil na vrh skupine C. FOTO: AP

Nogometaši Konga so z 1:0 premagali reprezentanco Maroka in s tremi točkami po prvem krogu skočili na sam vrh skupine C. Herve Kage je v 55. minuti tekme izkoristil nespretnost maroškega vratarja Munirja in odbito žogo z močnim strelom pospravil v mrežo Maroka za vodstvo Demokratične republike Kongo z 1:0. Maročani so imeli lepo priložnost za izenačenje v izdihljajih tekme – v 87. minuti je najvišje skočil rezervist Youseff El Arabi in z glavo sprožil proti levi vratnici, a mu je zadetek preprečil Ley Matampi, ki je žogo z lepo parado odbil v kot. Do konca tekme Maročanom ni uspelo zabiti zadetka, tako da je ostalo pri minimalni zmagi Konga.

Slonokoščena obala, ki brani naslov prvaka, je v uvodnem nastopu razočarala svoje navijače in izvlekla le točko proti najnižjepostavljeni ekipi skupine. Še najbližje zadetku je bil branilec PSG Serge Aurier, ki je dobri dve minuti pred koncem rednega dela tekme s strelom z glavo za malo zgrešil cilj.