Kongo in Ekvatorialna Gvineja v četrtfinale

Bata, 25. 01. 2015 22.01 |

Gostitelji afriškega nogometnega prvenstva iz Ekvatorialne Gvineje so si danes priigrali napredovanje v četrtfinale turnirja. Domačini so z 2:0 premagali Gabon. Do zmage in s tem kroga najboljših osmih ekip so prišli tudi igralci Konga, ki so z 2:1 premagali Burkino Faso.

Kongo je s to zmago končal na vrhu skupine A, zbral je sedem točk. Moštvo je v vodstvo v 52. minuti popeljal Thievy Bifouma, zgolj štiri minute pred koncem tekme pa je izid poravnal Aristide Bance. V sodnikovem podaljšku je končni izid postavil Fabrice Ondama.

Ekvatorialna Gvineja, ki je kot prireditelj vskočila potem, ko je organizacijo zaradi epidemije virusa ebole odpovedal Maroko, je danes presenetila Gabon. Javier Balboa je zadel iz enajstmetrovke, končni izid pa je v zadnjih sekundah tekme postavil Edu. Ekipa je zbrala pet točk in osvojila drugo mesto v skupini.

Afriško prvenstvo se bo nadaljevalo tudi v ponedeljek, ko sledijo zadnje tekme v skupini B. Zambija se bo pomerila z Zelenortskimi otoki, DR Kongo pa s Tunizijo.