Kolumbija zanesljivo dobila uvodno tekmo skupine C

Belo Horizonte, 14. 06. 2014 19.20 |

Reprezentanci Kolumbije in Grčije sta na svetovnem nogometnem prvenstvu odigrali prvo tekmo v skupini C. Zmagali so Kolumbijci, ki so dosegli en gol v prvem in dva v drugem polčasu (3:0) in se zasluženo veselili polnega izkupička.

Prva tekma skupine C na svetovnem nogometnem prvenstvu je ponudila dvoboj Kolumbije in Grčije v Belo Horizonteju. Kolumbijci so na SP dopotovali brez golgeterja Falcaa, kar pa se jim na uvodni tekmi ni poznalo. Bolje so začeli tekmo in tudi zasluženo vodili po prvem polčasu. Že v 5. minuti je v kazenskem prostoru streljal Pablo Armero, žoga se je odbila od grškega igralca in vratar Orestis Karnezis ni imel možnosti. V drugem polčasu so Kolumbijci še povišali vodstvo, v 58. minuti se je na pravem mestu ob vratnici znašel Teofilo Gutierrez, ki je neovirano zadel prazno mrežo za vodstvo z 2:0. Končni izid 3:0 je v sodnikovem podaljšku postavil James Rodriguez.

V skupini C sta še reprezentanci Slonokoščene obale in Japonske. Kolumbijci bodo naslednji obračun igrali v četrtek, ko se bodo v Brasilii merili s Slonokoščeno obalo. To v noči na nedeljo čaka obračun z Japonsko. Kolumbijci so tekmo izvrstno začeli in že v peti minuti povedli. Juan Cuadrado, soigralec Josipa Iličića pri Fiorentini, je z desne strani podal žogo na vrh kazenskega prostora, od koder je Pablo Armero z ne preveč močnim, a dovolj natančnim strelom žogo spravil čez golovo črto. Kmalu zatem so prvič zagrozili Grki, ko je Panajotis Kone z roba kazenskega prostora meril le malo mimo desne vratnice. Sledilo je obdobje mirnejše igre, v katerem si ekipi nista priigrali kakšne res velike priložnosti. Velja omeniti še volej Jamesa Rodrigueza iz bližine, ko je žoga v 37. minuti zletela visoko čez gol, in nov strel Koneja z roba kazenskega prostora v 45. minuti, ko se je izkazal David Ospina.

V 58. minuti so Kolumbijci povedli z 2:0. Po kotu z desne strani je Abel Aguilar žogo pred vrati podaljšal do napadalca buenosaireškega River Plata Teofila Gutierreza, ki je iz bližine ugnal grškega vratarja Orestisa Karnezisa in dosegel svoj 13. reprezentančni gol. V 63. minuti so bili blizu znižanja zaostanka Grki, potem ko je Teofanis Gekas s strelom z glavo zatresel prečko. Karnezis je bil znova na preizkušnji v 76. minuti po strelu Santiaga Ariasa, soigralca Tima Matavža pri PSV iz Eindhovna, z roba kazenskega prostora, s podobne razdalje pa je bil v 85. minuti na drugi strani malce premalo natančen Giorgios Samaras. Zato pa je bil v sodniškem dodatku natančnejši Monacov nogometaš James Rodriguez, ki je z 12 metrov unovčil podajo Cuadrada za končnih 3:0.

Kolumbija je bila s 3:0 boljša od Grčije.
Kolumbija je bila s 3:0 boljša od Grčije. FOTO: Reuters

Kolumbija - Grčija 3:0 (1:0)