Klose Nemčiji zagotovil remi in se vpisal med nesmrtne

Fortaleza, 21. 06. 2014 22.32 |

Nogometaši Nemčije in Gane so se v drugem krogu skupine G svetovnega prvenstva razšli z remijem 2:2. Junak tekme je bil Miroslav Klose, ki je dosegel že svoj 15. gol na svetovnih prvenstvih in se na lestvici najboljših strelcev v zgodovini izenačil z Ronaldom.

Miroslav Klose je najprej tako zatresel mrežo Gane ...
Miroslav Klose je najprej tako zatresel mrežo Gane ... FOTO: Reuters

Nemška izbrana vrsta je v prvem krogu v prvem krogu popolnoma nadigrala Portugalsko (4:0), Gana pa je nekoliko presenetljivo izgubila proti reprezentanci ZDA (1:2). Tudi pred obračunom v Fortalezi je za favorita veljal 'elf', ki pa na začetku tekme te vloge ni upravičil. Varovanca Joachima Löwa so igrali precej slabše kot na uvodni preizkušnji in si v prvem polčasu niso priigrali resnejše priložnosti. Nekoliko več so celo poskušali Ganci, a tudi oni niso bili posebej nevarni za vrata Manuela Neuerja. Slednji je moral resneje posredovati zgolj ob izjemno močnem strelu z razdalje Sulleyja Muntarija v 33. minuti.

Nemci so v drugem polčasu zaigrali precej odločneje in že v šesti minuti nadaljevanja prišli do vodstva. Natančno podajo v kazenski prostor je z desne strani poslal Thomas Müller, Mario Götze pa je z nekoliko sreče zatresel mrežo Gane. A veselje nemških navijačev ni trajalo dolgo. Zgolj tri minute pozneje so namreč Afričani izenačili. Akcija je bila na las podobna tisti, iz katere so povedli Nemci. Z desne strani je podal Harrison Afful, z glavo pa je zadel Andre Ayew. Nogometaši Gane pa se niso sprijaznili zgolj z izenačenjem. V 63. minuti se je po napaki Phillipa Lahma in podaji Muntarija sam pred vratarjem Neuerjem znašel Asamoah Gyan ter z močnim strelom zadel 'malo mrežico'.

... nato pa se v značilnem slogu razveselil svojega 15. gola na svetovnih prvenstvih. FOTO: Reuters

Nemški strateg Löw je hitro ukrepal in v igro poslal Bastian Schweinsteigerja ter Miroslava Kloseja. Prav slednji se je izkazal za zadetek v polno, saj je zgolj dve minuti pozneje izid izenačil. Po podaji s kota se je izkušeni napadalec najbolje znašel na oddaljenejši vratnici in dosegel že svoj 15. gol na svetovnih prvenstvih, s čimer se je na vrhu večne lestvice strelcev izenačil z legendarnim Ronaldom. Po nekaj lepih priložnostih na obeh straneh, bi se lahko Klose sam zavihtel na vrh večne lestvice strelcev, a je v 90. minuti z roba kazenskega prostora streljal mimo vrat. Tako je ostalo pri izidu 2:2. Nemčija ima po dveh tekmah štiri točke, Gana pa je osvojila svojo prvo.

Nemčija – Gana 2:2 (0:0)
Götze (51.), Klose (71.); A. Ayew (54.), Gyan (63.)