Liverpool le remiziral proti četrtoligašu, Terry tekmo končal z rdečim kartonom, Chelsea napredoval brez težav

Liverpool, 08. 01. 2017 16.43 |

Liverpool je na presenečenje vseh pred domačimi navijači le remizirala s Plymouthom v 3. krogu FA pokala. Ekipa Jürgena Kloppa je sicer tokrat v povprečju štela zgolj rosnih 21 let, številni pa se že sprašujejo, kako smiselna je bila poteza nemškega stratega. Napredovali so tudi Tottenham, Chelsea in Middlesbrough.

Začetna enajsterica Liverpoola v tretjem krogu FA pokala je vzbudila veliko zanimanje nogometnih navdušencev. Nekateri so menili, da Jürgen Klopp z izbiro podcenjuje nasprotnika, medtem ko se je večina strinjala, da je odločitev nemškega stratega povsem smiselna, saj redse v prihodnjih dneh čakata še polfinale ligaškega pokala s Southamptonom in predvsem veliki obračun z Manchester Unitedom v ligaškem tekmovanju. Prav zato je bila povpračna starost igralcev, ki so proti četrtoligašu Plymouthu zaigrali v rdečem dresu le 21 let in 296 dni, s čimer je nemški strateg porušil klubski rekord iz leta 1965, ko so redsi zaigrali z ekipo katere povprečna starost je bila 22 let in 303 dni.

Svoj prvi nogometni debi v začetni enajsterici je tako dočakal najmlajši strelec v zgodovini kluba Ben Woodburn, ki je v napadu zaigral ob boku Divocka Origija in Sheyija Oja, slednji se je na zelenico vrnil po poškodbi hrbta. V prvem polčasu je pričakovano na igrišču kraljeval Liverpool, mladi igralci pa so prikazali nekaj obetavnih priložnosti, vendar s streli niso uspeli zatresti mreže Plymoutha. Že v drugi minuti je zgrešil Ovie Ejaria, nekaj minut kasneje pa ni uspelo niti Kevinu Stewartu. Vratar gostujoče ekipe Luke McCormick je imel kar nekaj dela, saj je ubranil lep strel Woodburna in strel z glavo Oja. Kljub številnim priložnostim pa so redsi v slačilnico ob polčasu odšli brez doseženega gola.

Sheyi Ojo je eden izmed mladih upov Liverpoola, ki se na tekmi ni uspel zapisati med strelce. FOTO: AP

Tudi v drugem polčasu se je nadaljevala igra s številnimi priložnostmi, podmladek redsov se je skušal na vsak način vpisati med strelce in s tem preprečiti povratno tekmo na Home Parku. Nekajkrat so zapretili tudi gostje, vendar pa so se vsi poskusi izjalovili. Menjave, ki jih je pred koncem tekme opravil Klopp niso spremenile rezultata na Anfieldu. Tako tudi Adam Lallana, Daniel Sturridge in Roberto Firmino, ki so poskušali s streli na vrata Plymoutha, niso uspeli spremeniti izida tekme. Prav zato redse čaka povratna tekma, Klopp pa bo zagotovo dvakrat razmislil o enajsterici, ki jo bo poslal na zelenico.

Chelsea je zanesljivo izločil zasedbo Peterborougha, po prvem polčasu je bilo 2:0 (Pedro, Batshuayi), v drugem polčasu pa sta po gol dodala še enkrat Pedro in Willian. Nichols je dosegel edini gol za goste v 70. minuti. Chelsea je od 67. minuti igral z igralcem manj, John Terry je dobil rdeči karton. Middlesbrough je s 3:0 odpravil Sheffield Wednesday, vsi goli so padli v drugem polčasu. Gostitelji so povedli v 58. minuti (Leadbitter), a so nato od 59. minute igrali z igralcem manj, "pordečel" je Ayala, a so do konca dosegli še dva gola (Negredo, De Roon). Tottenham je z 2:0 izločil Aston Villo, Davies je zadel za vodstvo v 71. minuti, Son Heung-Min pa je potrdil zmago v 80. minuti.

Liverpool - Plymouth 0:0 (0:0)

Cardiff - Fulham 1:2 (1:2)

Chelsea - Peterborough 4:1 (2:0)

Middlesbrough - Sheffield Wednesday 3:0 (0:0)

Tottenham - Aston Villa 2:0 (0:0)

KOMENTARJI (39)

the kop
09. 01. 2017 14.33
+0
tu ni kej! to je bila taktična napaka kloppa, ki je dal priložnost mladim in nekaterim odpisanim!!
JbmTiMt
09. 01. 2017 10.50
+1
BPL1
08. 01. 2017 19.47
+11
V angliji se niti s četrtoligaši ne smeš igrati...v španiji pa polovico tekem barca in real odigrata napol v snu!!
Chelsea1991
08. 01. 2017 19.52
+8
v španiji tretjeligaši proslavljalo da dobijo realček za nasprotnika ker itak nimajo niti 1% šans da jih izločijo medtem ko v angliji redno nižjeligaši igrajo odlično proti top ekipam, španska ligica je pač smešna kdaj je te nazadnje bilo da niti real niti barca ne bi bila v finalu, a v 19 stoletju
-6
Haha žalostno kako slabe klube ima PL da se morejo boriti proti nižjeligašem...
Chelsea1991
08. 01. 2017 21.09
+8
temu se reče izenačenost ni to španska ligica kjer se lahko real z B ekipo sprehodi do finala rofl, vsi klubi izven top6 v primeri so en drek na ravni domžal, da klubov iz segunde sploh ne omenjam
kreator20
08. 01. 2017 21.12
-5
Chelsea1991
08. 01. 2017 21.14
+4
saj glavno da španija nima slabih klubov buahahaha, real in barca z svojim neomejenim budgetom sta seveda klasa za sebe ostali pa tako životarijo da jih še maribor izloči kadarkoli hočeš
Chelsea1991
08. 01. 2017 21.16
+3
malo si poglej kakšen budget imajo ekipe ki se v PL borijo za obstanek potem pa poglej kakšen budget imajo špančki ki so v ligi izven top5, pa ne mi zdaj s temi pravljicami kako so te ekipe uspešne v evropi ker tako celta kot bilbao sta se jedva z več sreče kot pameti uvrstila v 1/16 finala evropske lige in to kljub zelo lahki skupini, in obe ekipi letita ven v šestnajstini
kreator20
08. 01. 2017 21.18
-7
To je vse kar premore PL. En kup slabih klubov. Ko pridejo v evropo igrat nimajo za burek.... Da ne govorim o taktiki angleških klubov.... Na ravni slovenske lige glede taktike... A si to mislil maribor : kelsi 1:1 ??
Chelsea1991
08. 01. 2017 21.20
+4
no potem pa naštej te silne uspehe španse lige v evropi hahahaha, govorim o ligi in ne o dveh zapufanih klubih z neomejeno vrečo keša in katerim kar tako črtajo kazni nakupov, kdaj je kakšen getafe (španski leicester, recimo temu) igral izločilne boje lige prvakov, a leta 2645 ?
kreator20
08. 01. 2017 21.24
-2
Ti meni naštej uspehe angleške lige v evropi pa ne rabiš nobenega kluba izpustit???
Chelsea1991
08. 01. 2017 21.25
+4
saj o "uspešnosti" španske lige pove vse že to da sta v celotni zgodovini samo 2 različna kluba osvojila naslov lige prvakov, kakšno neverjetno presenečenje lol
Chelsea1991
08. 01. 2017 21.26
+5
še vedno ma anglija overall samo 3 naslove majn kot špančki tako da ne pametuj, pa če odštejemo "general franco naslove" iz obdobja 1956-1960 ko si je real sam povabil nasprotnike na "njihov" turnir smo pa izenačeni, neumnež
kreator20
08. 01. 2017 21.30
-3
haha saj od otroka ki navija za umetni kluba lahko samo pričakuješ kdaj se bo užalil in začel žalit.... v ligi evropa v izločilnih bojih 3 španski klubi in en anglež in zdaj pa primerjaj budget teh ekip med sabo otrok....
Chelsea1991
08. 01. 2017 21.31
+1
bravo kakšen uspeh liga evropa je rekel ahahaha, zdaj pa si poglej lansko tekmo tottenhama z borusijo s kakšno postavo so igrali to tekmovanje, boli angleže pimpek za to petorazredno ligo kjer moraš osvojit turnir da si porkiješ stroške ker so takšne nizke nagrade
Chelsea1991
08. 01. 2017 21.32
+2
sicer pa sem ti že napisal da so špančki (predvsem bilbao) prišli naprej z več sreče oz. sodniki kot karkoli drugega, in to kljub temu da sta imela villarreal in bilbao otroško lahko skupino, v šestnajstini bojo pa vsi trije masovno izpadli saj so dobili težke ekipe kot nenosilci (jasno če ne morejo zmagat niti v zelo lahkih skupinah)
Chelsea1991
08. 01. 2017 21.36
+2
Osmanlıspor, zurich (2. ligaš!), standard liege, rapid itd. takšni smešni klubi so bili nasprotinki močnih španskih klubov, in teh klubov niso mogli premagovat
Chelsea1991
08. 01. 2017 21.37
+1
šahtar in roma bosta gladko izločla celto in villareal, edino bilbao se bo verjetno spet prešlepal naprej proti ubogim ciprčanom ki jih še maribor izloči
kreator20
08. 01. 2017 21.40
-1
Poglej si tekme southemptona v ligi evropa... Pa saj angležki klubi so vsi tko dobri in izenačeni in potem
Chelsea1991
08. 01. 2017 21.44
+2
sicer pa chelsea je 4 leta nazaj z nekje 25% moči osvojil EL medtem ko mora sevilla igrati z 100% pa še to jim morajo sodniki pomagat proti liverpulu, nedosojeni čisti penali pa to
Chelsea1991
08. 01. 2017 21.49
+3
sicer pa počakaj še kakšno leto ali dve da odideta utajevalski palček in samovšečnež iz španije pa bo tvoj realček spet to kar je bil 2003-2010, koliko že sedem zaporednih izpadov v osmini finala hahah
kreator20
-2
Sicer pa taboljše ekipe se ne borijo v ligi evropa..... V CL tam so pa angleži klasa zase. Priznam. Dominacija bi rekel naš manđo ;)
Chelsea1991
08. 01. 2017 21.50
+2
pa ne pozabit dat že za drugo leto nekaj denarja na stran za sodnike da se osvoji SP, da vas nebojo japončki ali korejčki spet vozli po terenu in sramotili
Chelsea1991
08. 01. 2017 21.52
+2
imaš prav, dominanti angleži imajo 5 različnih evropskih prvakov, ko pa pogledaš špančke pa sta tam zgolj dva klubeka, katera že haha