Klopp: V Torinu smo ušli še višjemu porazu

Dortmund, 25. 02. 2015 10.04 |

Strateg Borussie iz Dortmunda Jürgen Klopp je navkljub porazu v Torinu proti Juventusu (1:2) zadovoljen z razpletom, saj meni, da so bili italijanski prvaki bližje bolj izdatni zmagi. Po minimalnem porazu pa se bo vse vendarle odločalo v Dortmundu.

Jürgen Klopp
Jürgen Klopp FOTO: Reuters

Nemški podprvak počasi prihaja do želene forme, kar je vidno tudi po rezultatih v Bundesligi, kjer ima za sabo tri zaporedne zmage in je že izven nevarne cone boja za obstanek. Pozitivna serija je prekinjena v Torinu, kjer so Nemci morali priznati premoč Juventusu (1:2), a imajo še vedno lepe možnosti preboja med osem najboljših ekip v Evropi. "V prvem polčasu smo bili najmanj enakovredni in si nismo zaslužili rezultatskega zaostanka. V nekaterih situacijah bi morali bolje reagirati v napadu. Tudi v obrambi smo grešili, saj sta oba zadetka Italijanov plod naše malomarnosti," je za Bild povedal trener Borussie Jürgen Klopp, ki pa je imel precej manj razlogov za dobro voljo ob igri svojih varovancev v nadaljevanju. "Priznam, da smo se dobro zvlekli. Juventus bi lahko zabil še kakšen gol v drugem polčasu, kar bi nam močno otežilo delo na povratni tekmi. Tako pa imamo še vse v svojih rokah," že gleda naprej Klopp. "Juventus je zelo domača ekipa, upam, da so na bodo na gostovanju brezzobi."

Torinčani so po zmagi proti Borussii podaljšali niz nepremagljivosti na domačem stadionu. Juve že 47 tekem zapored ne pozna poraza.