Klopp: Imeli smo nekaj sreče!

Madrid, 07. 11. 2012 08.20 |

Nogometaši nemške Borussie Dortmund se z gostovanja na Santiagu Bernabeu vračajo z veliko točko (2:2). Njihov trener Jürgen Klopp je po končanem obračunu priznal, da so imeli v Madridu kar nekaj sreče.

Strateg nemškega nogometnega velikana Borussie Dortmund Jürgen Klopp je na novinarski konferenci po končanem obračunu z Real Madridom priznal, da so imeli na Santiagu Bernabeu kar nekaj sreče, da so izvlekli remi (2:2). "Imelo smo nekaj sreče. Če na Santiagu Bernabeu nimaš sreče, potem prejmeš osem golov," je uvodoma dejal trener nemških prvakov, ki so se v lanski porazni evropski sezoni veliko naučili in v letošnji sezoni nastopajo, kot se za prvaka v eni najmočnejših lig spodobi.

Jürgen Klopp in Jose Mourinho
Jürgen Klopp in Jose Mourinho FOTO: Reuters

"Težko je načrtovati taktiko za dvoboj z Real Madridom. Velika razlika je igrati na Bernabeuu, kjer so veliko bolj agresivni. V nadaljevanju dvoboja so vseskozi napadali, čakali na naše napake, mi pa smo se odzivali dobro. Ne vem, ali je Jose Callejon zabil gol in stal v prepovedanem položaju. Nimam težav s to odločitvijo," je dodal Nemec in zaključil: "To je bil odličen rezultat. Naš načrt je, da delamo napake za ceno posesti žoge. Imeli smo jasen cilj, igrali smo zelo dobro, predvsem pa nam je uspelo zaustaviti akcije Cristiana Ronalda.