Kekova Rijeka premagala Žilino, poraz Crvene zvezde

Ljubljana, 01. 08. 2013 21.15 |

Nadaljuje se tretji krog kvalifikacij za evropsko ligo, moštva so odigrala prva srečanja. Slovenskih moštev ni več, zato pa je bila uspešna Rijeka trenerja Matjaža Keka, ki je premagala slovaško Žilino. Beograjska Crvena zvezda je brez trenerja Stojanovića izgubila v gosteh.

Tretji krog kvalifikacij za evropsko ligo je ponudil dvoboj hrvaške Rijeke in slovaške Žiline. Slovaki so v 2. krogu kvalifikacij izločili ljubljansko Olimpijo, tokrat pa so se pomerili s hrvaškim prvoligašem, ki ga vodi slovenski trener Matjaž Kek. Na Kantridi je bilo 2:1 za gostitelje, ki so vodili že z 2:0, Slovaki so izenačili v končnici drugega polčasa.

Beograjska Crvena zvezda je prvo tekmo odigrala v gosteh pri Černomorcu iz Odese in v Ukrajini izgubila s 3:1. Na klopi Beograjčanov ni bilo slovenskega trenerja Slaviše Stojanovića, saj sta bila s prvim pomočnikom Bratislavom Živkovićem izključena na povratni tekmi 2. kroga proti islandskemu IBV-ju zaradi protestiranja na sojenje. Disciplinska komisija UEFA je odločila, da Stojanovića kaznuje z eno tekmo prepovedi vodenja moštva, na tekmi ga je zamenjal Slovenec Miloš Kostić. Domači so po prvem polčasu vodili z 2:0, Beograjčani so znižali v 59. minuti, končni izid pa je bil postavljen v 71. minuti iz najstrožje kazni.