Kekova Rijeka poražena prvič po več kot letu dni, prednost pred Dinamom zdaj pet točk

Reka, 06. 05. 2017 21.06 |

Slovenski nogometni trener Matjaž Kek je na klopi hrvaške Rijeke v najbolj neugodnem trenutku doživel prvi poraz v sezoni. Na gostovanju v Zagrebu ga je z 1:0 premagala Lokomotiva, ki je v 90. minuti dosegla gol iz enajstmetrovke.

Rijeka, ki poraza ni zabeležila v zadnjih 45 tekmah oziroma 396 dneh, v Zagrebu pa ni sprožila niti enega strela v okvir vrat, ima štiri kroge pred koncem še vedno pet točk prednosti pred zagrebškim Dinamom, a tudi zelo težak razpored do konca.

Kek je po 396 dnevih izgubil, a ostaja v dobrem položaju, da z Rijeko osvoji naslov hrvaških prvakov. FOTO: Damjan Žibert

V naslednjem krogu bo igrala jadranski derbi s splitskim Hajdukom, ki je v zadnjem času v odlični formi - danes je v boju za tretje mesto zabeležil peto zaporedno zmago, s 5:1 je premagal Osijek, nato ji sledi neugodno gostovanje v Koprivnici pri Slaven Belupu, v zadnjem krogu pa se bo v Zagrebu z Dinamom pomerila še v neposrednem dvoboju.