Salzburg, Ludogorec, Fiorentina in Benfica napredovali v osmino finala

Salzburg, 27. 02. 2014 21.55 |

Nogometašem Maribora ni uspel preboj v osmino finala evropske lige, zato pa so se vanj prebili Salzburg Kevina Kampla, bolgarski Ludogorec Romana Bezjaka, italijanska Fiorentina Josipa Iličića ter portugalska Benfica Jana Oblaka.

Salzburg je na prvi tekmi v Amsterdamu visoko odpravil nizozemski Ajax s 3:0. Trenutno vodilna ekipa avstrijskega prvenstva je tudi na povratni tekmi imela škarje in platno v svojih rokah ter slavila s 3:1. Gostitelji so povedli po avtogolu Nizozemca Mika van der Hoorna v 56. minuti, nato pa sta v polno zadela še Senegalec Sadio Mane v 66. in Španec Jonatan Soriano v 77. minuti. Končni izid je postavil Davy Klaassen v 82. minuti.

Roman Bezjak
Roman Bezjak FOTO: Reuters

Bolgarski Ludogorec je pred tednom dni v Večnem mestu ugnal Lazio z 1:0, današnji izjemno negotov in dramatičen obračun na Balkanu pa se je končal z neodločenim izidom 3:3. Domače nogometaše je že v prvi minuti "presekal" zadetek Senegalca Keita Baldeja. Ko je Kolumbijec Brayan Perea v 54. minuti povišal na 2:0, je kazalo na gladko zmago Rimljanov. A gostitelji se niso predali, Roman Bezjak (67.) in Hristo Zlatinski (78.) sta izenačila na 2:2. Za slabo voljo je znova poskrbel nemški veteran v dresu Lazia Miroslav Klose, ki je povišal na 3:2, v dramatični končnici pa je gol odrešitve v 88. minuti postavil Brazilec Juninho Quixada.

Zasedba iz Firenc si je že na Danskem tlakovala pot med 16 najboljših ekip v drugem jakostnem klubskem tekmovanju na stari celini. Po gostujoči zmagi s 3:1 se je z Esbjergom razšla z neodločenim 1:1. Za gostitelje je edini gol po izjemno natančnem prostem strelu dosegel Josip Iličić v 47. minuti, v prvi minuti sodnikovega podaljška pa je izenačil Mikkel Vestergaard.

Slovenski vratar Jan Oblak ni bil v kadru lizbonske zasedbe na tekmi z grškim Paokom, njegovi soigralci pa so po zmagi v Solunu slavili tudi na domačem igrišču s 3:0. Za Benfico so zadeli Argentinec Nicolas Gaitan (70.), Brazilec Lima (78./11 m) in Srb Lazar Marković (79.).

Benfica se je brez težav prebila v naslednji krog tekmovanja.