Kampl in druščina napadali, Augsburg pa zabil

Dortmund, 04. 02. 2015 21.49 |

Nogometaši Augsburga so na Westfallnu z golom Raula Marcela Bobadille premagali Borussijo Dortmund Kevina Kampla. Gostitelji so imeli sicer terensko premoč, a poti do mreže gostov niso našli.

Nogometaši dortmundske Borussije so imeli pred dvobojem z Augsburgom jasen cilj – vknjižiti 3 točke. S tem bi si dodatno okrepili samozavest in začeli nizati rezultate, ki jih za pot proti sredini lestvice nujno potrebujejo. Zaigrali so napadalno, od prve minute s Kevinom Kamplom, in zdelo se je, da bodo mrežo tekmeca ekspresno zatresli. Pa ni šlo. V napadu so bili ob zaključnih strelih premalo natančni.

Ciro Immobile
Ciro Immobile FOTO: Reuters

Tekmec pa se je vseskozi trudil vzpostaviti ravnotežje na zelenici, če bi se pojavila možnost, zabiti za vodstvo. In v 50. minuti so jo dočakali. Mrežo rumeno – črnih je zatresel Raul Marcelo Bobadilla in še bolj poglobil krizo velikana evropskega nogometa. Žarek upanja je posijal v 64. minuti, ko je moral po grobem prekršku predčasno pod prho Christoph Janker, a tudi številčna prednost domačinom ni pomagala.

V 72. minuti je Jürgen Klopp Kampla zamenjal s Šindžijem Kagawo, a tudi to ni bila rešitev za domačine. Do izteka igralnega časa namreč niso uspeli poravnati izida in tekmec je Westfallen zapustil z minimalno zmago (1:0).