Italijanski pokal: Fiorentina slavila v Torinu

Torino, 05. 03. 2015 20.31 |

Odigrani sta bili prvi polfinalni tekmi italijanskega nogometnega pokala. Aktualni prvak Juventus je v Torinu gostil Fiorentino in nepričakovano izgubil (1:2). Že prej sta se Lazio in Napoli v Rimu razšla brez zmagovalca (1:1).

Fiorentina, v ozadju strelec dveh golov Mohamed Salah, je prišla do velike zmage v Torinu. FOTO: Reuters

Aktualni prvak je na svojem stadionu, s kopico rezervistov v prvi postavi, pričakal Fiorentino, ki je v zadnjem času, predvsem po prihodu Mohameda Salaha v klub, v pozitivni krivulji rezultatov. Torinčani so sicer goste iz Firenc v prvih minutah močno stisnili pred gol, imeli tudi nekaj obetavnih akcij za spremembo izida, a niso zabili. Juve je imel ob tem na razpolago kar štiri kote v uvodnih minutah, a so se po tretjem veselili - gostje. Mohamed Salah, ki v zadnjem času pridno zabija za vijoličaste, je po izgubljeni žogi domačih, potegnil globoko iz svoje polovice, spremljali so ga kar trije torinski nogometaši, a so ga bolj ali manj gledali, tako da je Egipčan žogo pripeljal vse do kazenskega prostora in neubranljivo ustrelil s kakšnih desetih metrov. Fiorentina, za katero je od prve minuta zaigral slovenski reprezentant Jasmin Kurtić, je tako povsem nepričakovano prišla do zlata vrednega gostujočega zadetka. Odgovor italijanskih prvakov je bil hiter in konkreten. Že nekaj minut kasneje je pisalo 1:1. Simone Pepe je podal, z glavo pa je odlično meril Španec Fernando Llorente. Gostje iz Firenc, v nadaljevanju je za Fiorentino nastopil tudi Josip Iličić, so v drugem polčasu spet povedli, ko je v 56. minuti grobo napako Claudia Marchisija spretno kaznoval odlični Salah in vijoličaste popeljal pred vrata finala. Juventus v preostale pol ure igre navkljub hudem pritisku ni dosegel gola in tako doživel sploh prvi poraz v letu 2015.