Juventus povozil Lazio v Rimu

Rim, 22. 11. 2014 22.40 |

Na tekmi italijanske Serie A sta se v Rimu pomerila Lazio in Juventus. Trikratni zaporedni italijanski prvaki iz Torina so svoje delo opravili z odliko in zanesljivo slavili s 3:0 ter na prvenstveni tabeli ohranjajo tri točke prednosti pred Romo. Rimljani so na gostovanju ugnali Atalanto (2:1)

Carlos Tevez
Carlos Tevez FOTO: Reuters

V taboru trikratnih zaporednih prvakov iz Torina so gostovanje v Rimu proti Laziu, ki je v zadnjem času v zelo dobri formi, pričakali z določeno mero previdnosti. Temu je botroval tudi reprezentančni odmor, ki je "obremenil" kar 9 nogometašev Juventusa in trener Massimiliano Allegri je pred dvobojem na olimpijskem stadion opozarjal na morebitne težave. Previdnost je bila povsem odveč, saj so gostje iz Torina od začetka tekme prevzeli vse konce igre in še pravočasno zadeli, ko je sredi prvega polčasa po lepi akciji in odlični asistenci (vselej) razploženega Carlosa Teveza, v polno zadel Francoz Paul Pogba. Čeprav so bili gostje tudi po golu zelo aktivni v napadu, Pogba je med drugim stresel okvir vrat, se izid v tem delu srečanja ni več spreminjal. V nadaljevanje so Torinčani vstopili enako zavzeto in po zadetkih Teveza in Pogbaja že v prvi polovici drugega polčasa razblinili vse dvome o končnem zmagovalcu. Bledi Lazio si v 90 minutah ni priigral zrele priložnosti.