Juventus do zmage v Lyonu

Lyon, 03. 04. 2014 23.23 |

Nogometaši v evropski ligi so odigrali prve tekme četrtfinala. Klub edinega preostalega slovenskega nogometaša v tem tekmovanju Jana Oblaka, Benfica, je v gosteh premagal Alkmaar z 1:0, vendar Slovenec ni branil.

Najvišjo zmago je dosegel švicarski klub, pa čeprav je moral igrati pred praznimi tribunami. Kazen so v Baslu dobili zaradi divjanja navijačev na tekmi osmine finala s Salzburgom, tokrat pa so si švicarski prvaki pred nadaljevanjem priigrali že skoraj neulovljivo prednost. Prvi je zadel Matias Delgado v 34. minuti, isti igralec pa je le štiri minute pozneje povišal na 2:0. V drugem polčasu so se domači dobro branili pred napadi Valencie, piko na i pa je že v sodnikovem dodatku postavil Valentin Stocker.

Juventus je nakazal, da želi priti v finale, ki bo 14. maja na njegovem stadionu. Stara dama si je v gosteh pripravila dobro izhodišče proti Olympiqueu iz Lyona, čeprav so Italijani igrali brez kaznovanega Artura Vidala. Edini gol na tekmi je za zmago črno-belih v 85. minuti dosegel Leonardo Bonucci.

Gianluigi Buffon
Gianluigi Buffon FOTO: Reuters

Edini klub s slovenskim pridihom v drugoligaškem evropskem klubskem tekmovanju ostaja Benfica, pri kateri pa danes vratar Jan Oblak ni dobil priložnosti za igro, v vratih je bil namreč Brazilec Artur. Njuni soigralci v polju so rahlo terensko premoč potrdili z zadetkom Eduarda Salvia v 48. minuti.

Tudi v Portu so gledalci videli en sam gol, a so bili lahko bolj zadovoljni z razpletom. Eliaquim Mangala je v 31. minuti povedel domače v vodstvo, Steven Defour pa je ob koncu polčasa zadel vratnico. Ob koncu so domači igrali samo z desetimi po izključitvi Fernanda, vendar so obdržali minimalno prednost.

Povratne tekme bodo na sporedu čez teden dni.