Juventus deklasiral Romo

Torino, 29. 09. 2012 22.34 |

Derbi 6. kroga italijanske Serie A med vodilnim Juventusom in Romo so suvereno s 4:1 dobili nogometaši 'stare dame', ki tako na domači zelenici še naprej meljejo vse pred seboj. Milan po remiju s Parmo (1:1) nadaljuje s skromnimi rezultati.

Nogometaši Juventusa v italijanskem prvenstvu ne poznajo poraza že neverjetnih 45 tekem. Tokrat so derbi 6. kroga proti Romi v svojo korist rešili v pičlih 20ih minutah. Staro damo je v 11. minuti v vodstvo popeljal Andrea Pirlo, ki je mojstrsko zadel s prostega strela. Samo pet minut pozneje je vodstvo z najstrožje kazni podvojil Čilenec Arturo Vidal. Varovanci Massima Carrere so povsem spodrezali krila gostom in svojo premoč na zelenici potrdili še s tretjim golom, ki ga je po podaji Vidala dosegel Alessandro Matri. Prednost gostiteljev bi lahko bila še višja, a je bil napadalec Mirko Vučinić ob strelu premalo zbran. Gostje so do častnega gola prišli v 69. minuti, ko je najstrožjo kazen uspešno izvedel Pablo Daniel Osvaldo. Zadnji žebelj v krsto Rome je v izdihljajih tekme zabil rezervist Sebastian Giovinco.

Andrea Pirlo je mojstrsko izvedel prosti strel.
Andrea Pirlo je mojstrsko izvedel prosti strel. FOTO: Reuters

Milan iztržil samo točko

Nogometaši Milana ne najdejo poti iz krize, tokrat so na gostovanju pri Parmi varovanci Massimiliana Allegrija vknjižili prvi remi v letošnji sezoni. 'Rossoneri' so povedli v 50. minuti, ko je po podaji kapetana Massima Ambrossinia zadel Stephan El Shaarawy. Končnih 1:1 je v 66. minuti postavil Daniele Galloppa. Milan ima tako po šestih krogih skromnih sedem točk in se trenutno nahaja na desetem mestu.