Jamajka in Mehika finalista zlatega pokala

Atlanta, 23. 07. 2015 11.04 |

V polfinalu sta se od tekmovanja poslovili ekipi ZDA in Paname, brez kontroverznosti ni šlo, igralci Paname so po tekmi protestirali zaradi slabega sojenja.

V prvi polfinalni tekmi prvenstva Severne in Srednje Amerike ter Karibov v Atlanti je Jamajka nekoliko presenetljivo premagala ZDA z 2:1 (2:0). Prvi je mrežo zatresel Jamajčan Darren Mattocks v 31. minuti, zgolj pet minut kasneje pa je s prostega strela prednost povišal Giles Barnes. Američani so takoj po začetku drugega polčasa znižali rezultat, zadel je Michael Bradley, a kljub obleganju vrat vse do konca tekme jim ni uspelo doseči še izenačujočega zadetka.

Mehika pa je v drugem polfinalnem obračunu po podaljšku ukanila Panamo z 2:1 (1:1, 0:0). Za Panamo je edini zadetek dosegel Roman Torres v 57. minuti, nato je na sceno stopil Andres Guardado, ki je za preobrat dvakrat zadel iz enajstmetrovke. Najprej globoko v sodniškem dodatku, s katerim je izsilil dodatnih 30 minut igre, ter nato še v podaljšku in tako strl srca razočaranih nogometašev Paname.

Po zadnjem žvižgu so igralci Paname protestirali zaradi dosojene enajstmetrovke ob koncu rednega dela tekme nogometno Zvezo Severne in Srednje Amerike ter Karibov (CONCACAF) obtožili koruptivnosti. Posnetki so pokazali, da je sodnik napačno odreagiral in tako grobo oškodoval Panamo. Strelec obeh enajstmetrovk Andres Guardado je celo razmišljal, da bi namerno zgrešil: "Nisem se veselil zadetka, ker se mi je sodniška odločitev zdela sporna. Razmišljal sem, da bi namerno zgrešil, a sem profesionalec in tega nisem storil. Bil sem že na drugi strani takšnih sodniških napak."

Finale med Jamajko in Mehiko bo v nedeljo, dan prej pa se bosta Panama in ZDA pomerila v tekmi za tretje mesto.