Izkušeni Italijani hitro prizemljili visokoleteče Belgijce

Lyon, 13. 06. 2016 22.50 |

Nogometaši Italije so v prvem krogu Eura 2016 v skupini E z 2:0 premagali reprezentanco Belgije. Prvi zadetek na tekmi je v 32. minuti tekme dosegel Emanuele Giaccherini. Ta je v kazenskem prostoru krasno sprejel podajo Leonarda Bonuccija in matiral nemočnega Thibauta Courtoisa. Zmago pa je v sodnikovem podaljšku drugega polčasa potrdil Graziano Pelle.

Giaccherini (v sredini) je takole proslavil vodilni zadetek Italijanov.
Giaccherini (v sredini) je takole proslavil vodilni zadetek Italijanov. FOTO: AP

Belgijci so bili prvič na tekmi nevarni v 10. minuti, ko so lepo kombinirali, Marouanne Fellaini je žogo lepo spustil do Radje Nainggolana, ki je z razdalje dobro streljal, a je bil še bolje postavljen Gianlugi Buffon. Vezist Belgije je še enkrat prišel do strela v 22. minuti, ko pa je meril mimo gola. Italijani so prvi strel zabeležili v 29. minuti, a je bil Graziano Pelle nenatančen. Prvo pravo akcijo so azzurri spremenili v zadetek. Leonardo Bonucci je z dolgo žogo našel Emanueleja Giaccherinija, ta si je žogo odlično ustavil - tudi po zaslugi ne najboljšega posredovanja belgijske obrambe - in premagal Thibauta Courtoisa. Gol je dal Italijanom zalet. Antonio Candreva je v 34. minuti lepo streljal, toda belgijski vratar je odbil v kot. Dve minuti kasneje je nepričakovano do strela prišel Pelle, ki je bil sam pred Courtoisom, a z glavo streljal mimo gola.

V 53. minuti so Belgijci zapravili najlepšo priložnost do takrat. Po lepi kombinaciji je Kevin De Bruyne lepo zaposlil Romeluja Lukakuja, ki je sam tekel proti Buffonu, ta mu je zaprl prostor, napadalec je moral streljati, a za nekaj centimetrov meril čez gol. Takoj so na drugi strani odgovorili Italijani, toda Pelleju je veselje z izjemno obrambo preprečil Courtois. Belgija je bila spet nevarna v 56. minuti, ko je meril Eden Hazard, Buffon pa je bil na mestu. Belgijci so vse sile preusmerili v napad in v lov vsaj na remi. V 82. minuti je bil blizu temu Divock Origi, ki je ob trenutku nepazljivosti italijanske obrambe z glavo meril čez gol. A nevarni so bili tudi Italijani. Ciro Immobile je v 85. minuti prišel do prostora za strel, ga izkoristil, dobro meril, a se je z novo odlično obrambo izkazal Courtois. V sodniškem dodatku drugega polčasa pa je za veliko veselje v italijanskem taboru poskrbel Graziano Pelle, ki je izkoristil podajo Antonia Candreve.