Italijanska kluba potrdila polfinale, Sevilla se je izognila podaljšku

Neapelj, 23. 04. 2015 23.14 |

Slovenski reprezentant Josip Iličić v povratnem dvoboju četrtfinala lige Evropa proti Dinamu iz Kijeva ni igral, Jasmin Kurtić sploh ni prijavljen za sklepni del tekmovanja, se pa je lahko s klopi veselil uvrstitve njegove Fiorentine v polfinale.

Mario Gomez je dosegel prvi gol na tekmi.
Mario Gomez je dosegel prvi gol na tekmi. FOTO: Reuters

Fiorentina bi lahko vse dvome o zmagovalcu rešila že v prvem delu tekme, ko je kot po tekočem traku zapravljala priložnosti, Mario Gomez pa je vendarle poskrbel, da je na odmor odšla z golom prednosti. Še prej je ekipi iz Firenc delo olajšal nizozemski reprezentant v dresu Dinama Jermain Lens, ki si je prislužil rdeč karton. Ob koncu drugega polčasa bi lahko Ukrajinci tudi izenačili, a niso, kar je v zadnjih trenutkih tekme kaznoval Juan Vargas.

Poleg Fiorentine so se v polfinale uvrstili še branilka naslova Sevilla, Dnjepr in Napoli. Sevilla je prvo tekmo dobila z 2:1, v drugi pa iztržila neodločen izid 2:2. Potem ko je že vse kazalo, da bo skupnega zmagovalca odločil podaljšek, je Špancem v 85. minuti napredovanje zagotovil Kevin Gameiro.

Dnjepr je z edinim golom v dveh tekmah v 82. minuti rešil Jevhen Šahov, Napoli, ki je Wolfsburg s 4:1 premagal že v Nemčiji, pa je tokrat ob polčasu z goloma Joseja Marie Callejona in Driesa Martensa vodil z 2:0, nato pa sta Timm Klose in Ivan Perišić poskrbela, da so volkovi vsaj v Neaplju zabeležili časten rezultat.

Napoli - Wolfsburg 2:2 (0:0) 4:1*
Callejon 50., Mertens 65.; Klose 72., Perišić 74.

Fiorentina - Dinamo Kijev 2:0 (1:0) 1:1*