Irska z eno nogo že na Euru

Ljubljana, 12. 11. 2011 15.22 |

Irska izbrana vrsta je v dodatnih kvalifikacijah za Euro 2012 v Tallinnu s 4:0 ugnala Estonijo, s čimer so si praktično že zagotovili nastop na evropskem nogometnem prvenstvu.

Estonija
Estonija FOTO: Reuters

Estonija je v skupini preprečila Sloveniji, da bi se potegovala za nastop na Euru. Nogometaši z Baltika so doživeli polom, a dolgo je kazalo, da se bodo uspešno upirali Ircem. Ti so sicer povedli v prvem polčasu, ko je zadel Keith Andrews. Od 35. minute so domači igrali brez Andreia Stepanova, ki je dobil rdeči karton. Ircem je vrata na prvi zaključni turnir po letu 1988 odprl Jon Walters v 67. minuti, zelo na široko pa še zvezdnik Robbie Keane z zadetkoma v 71. in 88. minuti. Estonci so tekmo končali le z devetimi možmi, saj je rdeči karton dobil še Raio Piiroja.