Irci zabili dva gola, a tekmo s Švedi zapuščajo zgolj s točko

Pariz, 13. 06. 2016 19.45 |

Reprezentanci Irske in Švedske sta se na prvi tekmi Eura 2016 v skupini E razšli brez zmagovalca. Irce je v vodstvo v 47. minuti popeljal Wesley Hoolahan, nato pa so si Irci v 71. minuti zabili avtogol (Ciaran Clark) za končnih 1:1 na stadionu Stade de France v predmestju Pariza.

Irci in Švedi so se razšli z remijem.
Irci in Švedi so se razšli z remijem. FOTO: AP
Dve uri pred dvobojem med Irsko in Švedsko je policija po pisanju francoskega športnega dnevnika L'Equipe našla sumljiv paket na stadionu Stade de France, vendar je šlo le za dva pozabljena nahrbtnika.
Irci so si v prvem polčasu bolj želeli zadetka, kar se je odražalo tudi na zelenici. V 29. minuti je z močnim strelom poksusil Robbie Brady, a za las meril prek vrat švedskega gola. Že čez tri minute je z razdalje poskusil še Jeff Hendrick in že premagal švedskega čuvaja mreže Andreasa Isakssona, a je temu na pomoč priskočila prečka. Švedi so bili sicer malenkost več pri žogi, vendar so bili v napadu nenevarni, saj v prvih 45 minutah niso niti enkrat nevarneje ogrozili irskega vratarja Darrena Randolpha.

Na začetku drugega polčasa so Irci krenili še bolj silovito in v 47. minuti le dočakali zadetek za vodstvo. Wesley Hoolahan je po podaji Seamusa Colemana zadel s 'prve' – z močnim in natančnim strelom je premagal nemočnega Isakssona.

Hoolahan se je takole veselil zadetka za Irsko.
Hoolahan se je takole veselil zadetka za Irsko. FOTO: AP

Prvo lepo priložnost za izenačenje so Švedi imeli kmalu – v 50. minuti je namreč Forsberg z neposredne bližine po odbijanju vratarja Darrena Randolpha silovito sprožil z neposredne bližine, a meril mimo irskih vrat. Švedi so minutah zatišja na obeh straneh izenačili v 71. minuti tekme, ko je Ibrahimović z levico podajal z leve strani, žogo pa je v lastno mrežo z glavo potisnil irski nogometaš Ciaran Clark. Na drugi strani bi Irce že v naslednji akciji lahko znova povedel Hendrick, a mu je strel z desne strani Isaksson ubranil, tekma pa se je nato zaključila s 'prijateljskim' remijem (1:1).