Irci iz meglene Zenice z golom upanja

Zenica, 13. 11. 2015 22.58 |

Reprezentanci Bosne in Hercegovine ter Irske sta se na prvi tekmi dodatnih kvalifikacij za Euro 2016 v Zenici razšli z neodločenim izidom (1:1).

Brady je poskrbel za ugoden izid Ircev v megleni Zenici.
Brady je poskrbel za ugoden izid Ircev v megleni Zenici. FOTO: Reuters

V Zenici je bilo dolgo videti, da golov ne bo. Pravzaprav je bilo večino drugega polčasa na stadionu v Zenici videti bolj malo, saj je gosta megla tekmo privedla na rob regularnosti.

Domači nogometaši so sicer imeli terensko premoč in bili boljši, toda brez prave akcije, ki bi pomenila nevarnost za gol tekmecev. Ko se je tekma nagibala h koncu, pa so gostje šokirali domače navijače. Robbie Brady je v 81. minuti preigral dva tekmeca na robu kazenskega prostora in nato z natančnim strelom ob bližnji vratnici matiral še vratarja Asmirja Begovića.

Toda tudi odgovor domačih je bil hiter. Ognjen Vranješ je pet minut zatem lepo prodrl po boku in podal v sredino, kjer so bili Irci premalo pozorni na prvega zvezdnika domače ekipe, Edin Džeko pa je dovolj prostora znal izkoristiti za izenačujoči zadetek.