Interju in Fiorentini remi, Iličiću dobrih pet minut

London, 19. 02. 2015 23.03 |

V nogometni evropski ligi je na prvi tekmi šestnajstine finala od štirih Slovencev na zelenico stopil le Josip Iličić, ki pa je odigral le nekaj minut, njegova Fiorentina je remizirala s Tottenhamom, rezultat je bil 1:1.

V šestnajstini finala so od slovenskih predstavnikov ostali le še štirje. Samir Handanović z Interjem, Bojan Jokić z Villarrealom ter Jasmin Kurtić in Josip Iličić s Fiorentino. Italijani Kurtića sploh niso prijavili in nima pravice nastopa, Jokić še ni okreval po poškodbi, Handanović in Iličić pa sta tekmi začela na klopi.

Inter je gostovanje na Celtic Parku začel s hitrim golom. Že v četrti minuti je bil uspešen Xherdan Shaqiri. V 13. minuti je Rodrigo Palacio povišal že na 2:0, a veselje Italijanov ni trajalo dolgo. V 24. minuti je znižal Stuart Armstrong, dve minuti kasneje pa je za izenačenje poskrbel Hugo Campagnaro, ki je zatresel lastno mrežo. Tik pred odhodom na odmor je Palacio zadel še drugič in za 3:2. Ko je že vse kazalo na zmago Interja, pa je v sodniškem dodatku, v 94. minuti,h zadel John Guidetti.

Josip Iličić
Josip Iličić FOTO: Reuters

Villarreal je nekdanjemu klubu slovenskega reprezentanta Kevina Kampla, ki se je januarja preselil v nemško bundesligo v Borussio Dortmund, prvič zabil v 32. minuti, ko je bil uspešen Ikechukwu Uche. V 48. minuti je Jonathan Soriano izenačil iz enajstih metrov. Španci niso dolgo potrebovali za novo vodstvo, v 54. minuti se je med strelce vpisal Denis Čerišev.

Fiorentina je gostovala na White Hart Lanu, po šestih minutah pa je zaostajala, ko je zadel Roberto Soldado. Pol ure kasneje je izenačil Jose Basanta. V 85. minuti je v igro vstopil Josip Iličić, ki je zamenjal Maria Gomeza.