Roma nadigrala Inter za rimski finale

Milano, 17. 04. 2013 21.29 |

Roma je tudi na povratnem polfinalnem obračunu italijanskega pokala na stadionu Giuseppe Meazza premagala Inter (3:2) in se s skupnim izidom 5:3 uvrstila v finale, kjer se bo pomerila z Laziem.

Trenerju Interja Andrei Stramaccioniju se stolček že pošteno maje.
Trenerju Interja Andrei Stramaccioniju se stolček že pošteno maje. FOTO: Reuters

Na uvodni tekmi v Rimu so domači nogometaši slavili z 2:1, nalogo pa so dokončali v Milanu. Nogometaši iz večnega mesta so slavili s 3:2, v finalu pa se bodo udarili z mestnimi tekmeci, Laziem.

Varovanci Andree Stramaccionija so srečanje začeli bolj odločno in si že v 21. minuti priigrali vodstvo. Po lepi ekipni akciji je podajo Tommasa Rocchija unovčil Brazilec Jonathan. Roma je v nadaljevanju zaigrala odločneje in si v 34. minuti priigrala prvo resnejšo priložnost. Po kotu se je pred Samirjem Handanovićem sam znašel Mattia Destro, vendar je bil slovenski čuvaj mreže odlično postavljen. Povsem ob koncu prvega dela je imel Alessandro Florenzi izjemno priložnost za izenačenje, vendar je Handanović vrhunsko posredoval.

V drugem polčasu pa so varovanci Aurelia Andreazzolija vse sile usmerili v napad in po silovitem pritisku le prišli do izenačenja. Po podaji Erika Lamele je Destro s prefinjenim strelom ugnal slovenskega reprezentančnega vratarja. Ekipa iz večnega mesta je bila tudi v nadaljevanju podjetnejša in v 69. minuti prišla do vodstva z 2:1. Roma je iz igre vrgla celotno obrambo nerazzurov, žogo pa je iz neposredne bližine v prazno mrežo poslal razigrani Destro. Nekaj trenutkov kasneje pa je Vasilis Torosidis zabil še zadnji žebelj v krsto Interja. Z močnim strelom z roba kazenskega prostora je presenetil Handanovića. Domačim je nekaj upanja ob koncu vlil Ricardo Alvarez, vendar je bilo za preobrat prepozno.

Inter – Roma 2:3 (1:0) 1:2*
Jonathan 21., Alvarez 80.; Destro 55., 69., Torosidis 75.