Inter po zmagi proti Napoliju skočil na drugo mesto Serie A

Milano, 09. 12. 2012 22.22 |

V derbiju 16. kroga italijanske Serie A sta se v Milanu merila Inter in Napoli. Gostitelji, za katere je (dobro) branil slovenski reprezentant Samir Handanović, so v prvem polčasu povedli z 2:0, v nadaljevanju pa komaj ubranili zmago (2:1).

Fredy Guarin je poskrbel za prvi gol na tekmi.
Fredy Guarin je poskrbel za prvi gol na tekmi. FOTO: Reuters

Domači Internazionale je dvoboj začel veliko bolje v vseh pogledih in v prvem polčasu ves čas diktiral tempo igre. Črno-modri so izkoristili tudi dve od številnih priložnosti in po zadetkih Kolumbijca Fredyja Guarina ter Argentinca Diega Milita zanesljivo povedli z 2:0. V nadaljevanju pa skoraj povsem obrnjena slika na travniku stadiona Giuseppe Meazza. Neapeljčani so po zaostanku v prvem polčasu v drugih 45 minutah zaigrali veliko bolj motivirano in borbeno, kazali so precej več želje, ob tem pa jim je uspevalo veliko več tudi v fazi igre. Gostje so imeli v nadaljevanu kar občutno terensko premoč in že v 54. minuti je po gneči v domačem kazenskem prostoru iz bližine zadel Urugvajec Edinson Cavani. Še prej se je nekajkrat izkazal slovenski vratar Samir Handanović, ki je bil tudi sicer med najboljšimi na igrišču, v ključnih trenutkih pa je svoje soigralce reševal z dobrimi posredovanji, ob prejetem golu pa ni imel možnosti. Milančani so se v nadaljevanju bolj ali manj krčevito branili, igrali le na protinapade in minimalno prednost zadržali ter se s tremi novimi točkami zavihteli na drugo mesto Serie A. Prvi je, s prednostjo štirih točk, še vedno  torinski Juventus.

+3
V DOBREM IN SLABEM...DO SMRTI!! FORZA INTER!!
+2
JST008
10. 12. 2012 11.00
+2
namesto da navijate za inter vsi vi slovenci k bi mogl bit ponosni na našega sarmo vi kle pluvate njega in edini dober klub kjer en slovenec igra in to zelo uspešno !!! smešni ste res !! kaj mate od barce pa unih drugih klubov prosm no, če že ne mislte navijat djte vsaj športno čestitat zmago ! ni čudno da sarma noče več igrt za slo in čist prou je, vsi ga kritizirate samo ?? ČESTITKE INTER IN ČESTITKE SAMIR HANDANOVIĆ UPAM DA OSVOJITE EVROPSKO LIGO IN ITALIJANSKO TUT.. VEDNO ZVAMI !!!
David Kljucevsek
10. 12. 2012 12.08
-1
sej bo osvojil oboje...ne se sekirat,pust jim vsaj vesele...
+0
raje zero tituli pošteno,kot osvojitev scudetta s pomočjo sodnikov...drugače pa...se vidi da vas še vedno boli..hahahaha;)
SUTA
10. 12. 2012 22.56
+1
za kaj nas bi bolelo??? da smo 4 točke pred vašo smešno ekipo, in da smo bili prvi v skupinskem delu lige prvakov??? a zaradi tega nas bi moglo bolet??? dej ne bodi smešen...:))
rambek
10. 12. 2012 00.08
+2
dobro inter inter rabi igralca sloga etoo,ibra ter kakšnega na sredini
09. 12. 2012 23.58
+9
raj povejte da je bil offside,sele pol so se namucl da je dal Cavani le po sreci gol..ja rubentincki kr bojte se nas=)
cfc007
-5
kaj pa roka u kazenskem pr zbijanju branilaca????
DelPiero10
10. 12. 2012 01.25
-7
3 roke dal Inter, a niti enkrat sodnik ni piskal penal......
JST008
10. 12. 2012 10.54
+1
drgač je bla nabita roka, če se kj spoznaš na fuzbal bi to mogu vedt kaj je roka in kaj ne.. pol če ste tolk pametni zakaj ni bil penal nad cassanom ?? evo vidš. djte prosm nehat.. inter je zmagal in konec debate.
10. 12. 2012 11.58
-1
3 roke hehe..sam ena je bla od Cambiassa,ki je bla polpolnoma enaka kot na tekmi prot Palermu,k je z roko igral vas bedanc Pirlo=)
RYAN GIGGS
09. 12. 2012 23.34
+6
Lepo, sedaj pa naj samo še Roma izpodrine Napoli in bo vse kot po ta starem. Tudi Milan se vrača, škoda samo da na račun Palerma...
cfc007
09. 12. 2012 23.12
-13
Mislm kaka igra interja da te srat prime...hijouuu in oni so drugi na lestvivi....ccccc so pa sigurnu glavni za medaljo NAJ ITALJANSKI BUNKERAŠ!!!
10. 12. 2012 12.12
+1
bunkerasi z tremi obrambnim?wtf..teb ni cist jasn glede nogometa=)aja ti podpiras to da se zmaguje z pomocjo sodnikov..tipicna izjava enga k se boji Interja=)