Handanović nepremagan v zmagi Interja nad večnim tekmecem Milanom

Milano, 13. 09. 2015 22.13 |

V derbiju della Madonnina, enem najbolj gledanih nogometnih derbijev na svetu, sta se v tretjem krogu italijanskega prvenstva pomerila velika mestna tekmeca Inter in Milan. V razburljivi tekmi so se zmage veselili nerazzurri, tudi po zaslugi odlične predstave Samirja Handanovića.

Inter in Milan sta skupaj osvojila kar deset naslovov Lige Prvakov in 36 naslovov v Serie A, a jima v zadnjem obdobju ne gre vse po načrtih. Zaradi slabših rezultatov v lanski sezoni se nobeni ekipi ni uspelo uvrstiti v evropska tekmovanja, zato ima domače prvenstvo za oba kluba še večji pomen.

Tekma se je na stadionu Giuseppe Meazza začela udarno, že na začetku tretje minute se je sam iz oči v oči s Samirjem Handanovićem znašel Luiz Adriano, a je slovenski reprezentančni vratar odlično posredoval. Kmalu za tem je imel Adriano še eno lepo priložnost, a iz ugodnega položaja meril visoko preko gola. V nadaljevanju sta si ekipi priigrali še nekaj nevarnih strelov, toda tempo igre je precej upadel. Gledalce je ponovno prebudil šele Mauro Icardi, ki je v zadnji minuti prvega polčasa prišel sam pred vrata Diega Lopeza, a mu je slednji z izjemno obrambo preprečil veselje.

Samir Handanović je v tretji minuti tekme z odlično obrambo preprečil gol Luiza Adriana. FOTO: Reuters

Tudi drugi polčas se je začel zelo odprto, obe ekipi sta pokazali veliko želje po golu in gledalci so lahko uživali v zelo živahnem srečanju. Prvi so uspeli zadeti nogometaši Interja, po lepi individualni akciji je z roba kazenskega prostora z levico močno streljal Fredy Guarin in lepo zadel v desni spodnji kot gola vratarja Lopeza. Hitro je odreagiral strateg Milana Siniša Mihajlović in v igro poslal razvpitega Maria Balotellija, ki je zamenjal nerazpoloženega Carlosa Bacco. Po prejetem golu so igralci Milana nekoliko padli v igri, kar bi Inter kaj hitro izkoristil slabih 20 minut pred koncem tekme. Požrtvovalno je z glavo streljal Icardi, a je v zadnjem trenutku strel blokiral Ignazio Abate. V zaključku se je Milan vendarle prebudil, zaigral odločneje in nanizal nekaj nevarnih strelov, najbližje golu je bil Balotelli, a zadel zgolj okvir gola. Do konca tekme se je Handanović izkazal s še nekaj lepimi obrambami in ohranil mrežo nedotaknjeno. S tretjo zmago v prav toliko tekmah se je Inter zavihtel na vrh prvenstvene lestvice.

Inter Milan – AC Milan 1:0 (0:0)