Prvi 'kitajski' Derbi della Madonnina po drami in golu v 97. minuti brez zmagovalca, Kurtić zadel v Rimu, Juve rutinsko na obali

Milano, Rim, Firence, 15. 04. 2017 14.37 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 6 min
Ž.L./J.K.
19

Na že 218. uradnem Derbiju della Madonnina sta se pomerila milanska rivala Internazionale in AC Milan. Kluba sta tudi v letošnji sezoni daleč od vrha Serie A, a to vseeno ni pokvarilo vzušja na stadionu v Milanu. Derbi se je po infarktni končnici končal z izidom 2:2. Končni rezultat je v 98. minuti postavil Cristian Zapata. Jasmin Kurtić zabil gol Romi za remi Atalante (1:1).

Navijači AC Milana so se v 97. minuti razveselili točke na mestnem derbiju. Na transparentu so vodstvu kluba čestitali za njegovo prodajo in pozdravili nove lastnike. FOTO: AP

V 32. krogu Serie A je bil na stadionu Guiseppe Meazza na sporedu veliki milanski derbi, poimenovan derbi Della Madonnina. Milanska velikana se v letošnji sezoni znova ne borita za naslov, temveč za mesta, ki v prihodnji sezoni prinašajo evropske obračune. Prvi obračun v letošnji sezoni se je sicer končal brez zmagovalca, potem ko je Ivan Perišić globoko v sodnikovem podaljšku zadel za 2:2 in poskrbel za razdelitev točk. Pri AC Milanu je takrat blestel Suso, ki je dvakrat premagal Samirja Handnovića, med strelce za Inter pa se je takrat poleg Perišića vpisal še Antonio Candreva. In omenjeni nogometaš se je tudi na tokratni tekmi vpisal med strelce, potem ko je v 36. minuti izkoristil predložek Roberta Gagliardinija in popeljal tokratne domačine v vodstvo z 1:0. Pred tem je bil bistveno nevarnejši AC Milan, za katere sta najlepši priložnosti prvega polčasa zapravila Jose Sosa, kateremu je poskus izvrstno ubranil Handanović in Gerard Deulofeu, kateremu je veselje preprečila vratnica. Inter je še pred iztekom polčasa podvojil svojo prednost. Perišić je lepo premešal obrambo rivalov, poslal oster predložek pred gol, kjer pa je bil povsem sam Mauro Icardi in je brez težav žogo pospravil v prazno mrežo in poskrbel, da je njegovo moštvo na odmor odšlo z dvema zadetkoma prednosti. Zanimivo, za mladega kapetana Interja je bil to sploh prvi gol na milanskem derbiju.

V drugem polčasu smo večino časa spremljali silovite napada Milana na vrata Handanovića. Zelo dejaven je bil predvsem Deulofeu, a resneje niso uspeli ogroziti nekdanjega slovenskega reprezentanta. Zelo slab dan je imel Carlos Bacca, ki nikakor ni uspel priti do kakšne prave priložnosti za dosego gola. V 83. minuti pa so rosonerri prišli do zadetka upanja. Suso je poslal uporaben predložek z desne strani, v petmetrski prostor pa je odlično vtekel Alessio Romagnoli in spretno poslal žogo za hrbet nemočnega Handanovića, ki je žogo za svoj hrbet pospremil zgolj s pogledom. Rdeče-beli so še naprej pritiskali proti vratom Interja in ko se je že zdelo, da se bo končalo z zmago domačinov, je v 98. minuti na veliko sceno stopil Cristian Zapata in s pomočjo prečke žogo poslal za hrbet Slovenca v golu Interja. Takoj za tem je glavni sodnik Daniele Orsato odpiskal konec srečanja in tako se je še drugi derbi v sezoni končal z izidom 2:2. Milan z osvojeno točko ostaja šesti na lestvici, zbral je 58 točk, Inter je s točko manj sedmi. AC Milan je tako remiziral prvo tekmo pod novim vodstvom. Klub je namreč med tednom po 31-ih letih zapustil predsednik Silvio Berlusconi. Rosonerri pa so prešli v roke kitajskega poslovneža Jonghong Lija. Zanimivo, oba kluba sta sedaj v kitajskem lastništvu.

Zaradi praznikov izjemno pestro sobotno popoldne se je nadaljevalo tudi s tekmo v Rimu, kjer je drugouvrščeni Romi morda usodno spodrsnilo v lovu na vodilni Juventus proti Atalanti (1:1). Junak novega podviga kluba iz Bergama, ki se bori celo za vozovnice Lige prvakov, je bil vezist slovenske reprezentance Jasmin Kurtić, ki je v 22. minuti zadel za vodstvo gostov na legendarnem Olimpicu. Po podaji Andree Contija s strani je Kurtić "iz drugega plana" pritekel na žogo in jo z levico pospravil v daljši kot Rominega gola. Sinovi volkulje so v drugem polčasu prek svojega rekorderja Edina Džeka sicer uspeli rešiti, kar se je rešiti dalo, a z remijem še polepšali popoldne navijačem Juventusa v Pescari. Tam je z dvema goloma v prvem polčasu tekmo odločil Gonzalo Higuain, najprej je po strelu Juana Cuadrada v mrežo pospravil Kolumbijčevo podajo, potem ko si je Južnoameričan okroglo umetno usnje uspel priboriti nazaj, nato pa je Argentinca nesebično z glavo zaposlil še Mario Mandžukić, nekdanji član madridskega Reala in Napolija pa se je izkazal z izvrstnim gibanjem, ušel je napadalcu in v padcu še drugič v popoldnevu zatresel mrežo za končnih 0:2. Paulo Dybala, junak zmage nad Barcelono sredi tedna, je po pretrpljenem grdem štartu v drugem polčasu zapustil igro zaradi bolečin v gležnju, a bolj iz preventivnih razlogov, trener Massimiliano Allegri je pred gostovanjem na Camp Nouu (prenos četrtfinalne tekme Lige prvakov bo v sredo ob 20.30 na Kanalu A in VOYO) spočil tudi Gianluigija Buffona.

Manjši polom je na Sardiniji doživel Chievo, ki je brez poškodovanega Valterja Birse in z Boštjanom Cesarjem v prvi postavi že po 15 minutah igre proti Cagliariju zaostajal z 0:2. Marco Sau je takrat podvojil vodstvo domačih, za katerega je poskrbel izkušeni Marco Borriello, do polčasa pa so leteči oslički prejeli še gol Joaa Pedra in vknjižili enega višjih porazov v sezoni, ko je za končnih 4:0 v eni zadnjih akcij spet zadel Pedro. Josip Iličić je na toskanskem derbiju Fiorentine in Empolija v Firencah vstopil s klopi in hitro poskrbel za izenačenje vijoličastih, ki so zaostajali po zadetku Omarja El Kaddourija iz 37. minute. Iličić je v igro prišel v 61. minuti in s podajo prek obrambe gostov lepo našel Borjo Valera, ta pa je žogo "zavrnil" nazaj do Cristiana Tella, ki je s strelom v daljši kot poravnal izid. Srca domačih navijačev je s pozno enajstmetrovko strl dolgoletni član Viole Manuel Pasqual, ki z bele točke ni imel milosti do nekdanjih delodajalcev in ekipi Mihe Zajca priigral velike tri točke v boju za obstanek. Dobre novice za Atalanto v boju z Laziem za četrto mesto so prišle iz Genove, kjer so sinje modri uspeli le remizirati z Genoo, ki jo je prvič vodil novi trener, Splitčan Ivan Jurić (2:2). Giovanni Simeone, sin nekdanjega vezista Lazia in trenerja Atletico Madrida Diega Simeoneja, je proti "svojim" poskrbel za vodstvo pristaniškega kluba, ki ga je kljub zapravljeni enajstmetrovki tik pred polčasom uspel izničiti Lucas Biglia. Po tem, ko je zadel še en "stari lazial" Goran Pandev, je bila Genoa do zadnjih minut na pragu zmage, a jim jo je s svojim ligaškim prvencem z enim zadnjih strelov na tekmi preprečil Luis Alberto

Izidi 32. kroga:

Internazionale ‒ AC Milan 2:2 (2:0)
Candreva 36., Icardi 44.; Romagnoli 83., Zapata 97.
Samir Handanović (Inter) je branil vso tekmo.

Cagliari ‒ ChievoVerona 4:0 (3:0)
Borriello 11., Sau 15., Pedro 40., 90.
Boštjan Cesar je odigral vso tekmo, Valterja Birse (oba Chievo) ni bilo v ekipi.

Fiorentina ‒ Empoli 1:2 (0:1)
Tello 64.; El Kaddouri 37., Pasqual 90./11-m
Josip Iličić je igral od 61. minute, Jana Mlakarja (oba Fiorentina) ni bilo v ekipi, Miha Zajc (Empoli) je bil na klopi.

Palermo ‒ Bologna 0:0
RK: Pulgar 25./Bologna
Siniša Anđelković (Palermo) je odigral vso tekmo.

Pescara ‒ Juventus 0:2 (0:2)