Inter le prekinil niz slabih rezultatov

Milano, 21. 04. 2013 14.15 |

Milanski Inter je v 33. krogu italijanskega nogometnega prvenstva na domačem stadionu gostil Parmo in zmagal z 1:0. Edini gol je dosegel Rocchi, za Inter je vso tekmo zanesljivo branil slovenski reprezentant Samir Handanović.

Inter v zadnjem obdobju ne najde prave forme, o čemer nazorno pričajo tudi rezultati. Na zadnjih sedmih tekmah so Milančani zmagali dvakrat, enkrat so remizirali, štirikrat pa izgubili. V prvenstvu so izgubili proti Atalanti, Cagliariju, Bologni in Juventusu, v pokalnem tekmovanju jih je izločila Roma, premagali pa so Sampdorio in Parmo. Trener Andrea Stramaccioni ima sicer veliko težav s sestavljanjem igralskega mozaika, saj zaradi poškodb manjka kar nekaj članov standardne postave. Inter tako ostaja v krogu kandidatov za preboj v Ligo Evropa, zabeležil je 15 zmago v sezoni in ima 53 točk.

Nič kaj dobro ni Interju kazalo tudi na zadnji tekmi 33. kroga Serie A, ko so modro-črni pokazali malo dobrega nogometa na domačem stadionu Giuseppe Meazza in so si zmago priborili v zaključku tekme s Parmo. Srečanje je z golom v 82. minuti odločil Tommaso Rocchi, slovenski vratar Samir Handanović pa je branil vso tekmo in je imel več dela kot njegov tekmec na drugi strani igrišča. V nekaj primerih je uspešno posredoval, enkrat ga je rešila prečka.

Trener Interja Andrea Stramaccioni se je lahko veselil zmage.