In vendar so le ljudje: Bayern izgubil prvič v sezoni, poraz Kampla in zmaga Matavža

Berlin, 05. 12. 2015 17.18 |

Povratek Francka Riberyja z zadetkom ni bil dovolj za Bayern, ki je v Mönchengladbachu izgubil prvo tekmo v novi sezoni 1. Bundeslige (3:1). Kevin Kampl odigral celo tekmo v Berlinu, kjer je Leverkusen ugnala Hertha (2:1). Tim Matavž dobil zadnje minute ob zmagi Augsburga.

Oscar Wendt slavi po vodilnem zadetku Bayernu na derbiju v Mönchengladbachu.
Oscar Wendt slavi po vodilnem zadetku Bayernu na derbiju v Mönchengladbachu. FOTO: Reuters

Po devetih mesecih brez zadetka in na videz neskončnih težavah z gležnjem se je Franck Ribery v velikem slogu vrnil na nemške zelenice, toda s klopi je lahko upokojeni francoski reprezentant zgolj ublažil prvi poraz Bayerna v prvenstvu in drugega v vseh tekmovanjih v 2015/16. Po polčasu brez zadetkov so branilci nemškega naslova zaostali po zadetku Oscarja Wendta v 54. minuti, dobrih deset minut kasneje pa je bilo vsega konec po bliskovitem "dvojčku" zadetkov Larsa Stindla in Fabiana Johnsona. Borussia se je vnovič izkazala za pravo "črno mačko" Bavarcev, ki niso preveč proslavljali sicer pomembnega zadetka Riberyja slabih deset minut pred iztekom rednega dela. Borussia Dortmund lahko na večernem derbiju zniža zaostanek z osmih točk, malo razlogov za slavje pa je imel znova tudi slovenski reprezentant Kevin Kampl. V postavi Bayerja le sicer odigral celo tekmo, a klonil v Berlinu proti Herthi (2:1), potem ko so lekarnarji že v 17. minuti ostali brez Sebastiana Boenischa. Srečnejšo soboto je imel za seboj Tim Matavž, ki je vstopil v zadnjih minutah gostovanja Mainza pri Hamburgerju in pomagal ubraniti tri točke (0:1).