Iličićev prvenec v majici Fiorentine

Firence, 15. 12. 2013 16.55 |

Slovenski nogometni reprezentant Josip Iličić je v 16. krogu italijanske Serie A dosegel svoj prvi gol v majici Fiorentine. 25-letni vezist je mojstrsko preigral obrambo Bologne in natančno zadel za vodstvo. Fiorentina je zmagala s 3:0.

Josip Iličić
Josip Iličić FOTO: Damjan Žibert
Vse od prestopa iz Palerma v Fiorentino Josip Iličić nikakor ni našel prave forme. Na obračunu proti Bologni mu je trener Vincezno Montella izkazal zaupanje in ga uvrstil v začetno enajsterico, kar je nekdanji član Interblocka in Maribora s pridom izkoristil. V 13. minuti je prišel do žoge na oddaljenosti približno 25 metrov od nasprotnikovih vrat, s prefinjenim preigravanjem iz igre vrgel dva gostujoča branilca in z natančnim strelom v daljši kot premagal vratarja Gianluco Curcija. To je bil prvi gol 25-letnega Kranjčana v majici Fiorentine. Iličić je sicer igral do 61. minute, ko ga je zamenjal nekdanji španski reprezentant Joaquin. Na stadionu Artemi Franchi je nastopil še en slovenski reprezentant. Za Bologno je do 74. minute igral Rene Krhin.

Fiorentina – Bologna 3:0 (2:0)