Iličićev 'hat trick' premalo za zmago

Palermo, 14. 12. 2011 08.33 |

V Italiji so na sporedu tekme osmine finala italijanskega pokala. Palermo je izpadel proti Sieni, na tekmi pa je padla kopica golov. Med izjemno učinkovitimi je bil tudi slovenski reprezentant Josip Iličić, ki je dosegel "hat trick".

Na tekmi med Palermom in Sieno je bil izid po rednem delu tekme 3:3, v podaljšku pa sta padla še dva gola, po en na vsaki strani, zato so zmagovalca odločile enajstmetrovke. Uspešnejši so bili igralci Siene, ki so ta del dobili z delnim izidom 3:0 (Palermo je zgrešil vse poskuse iz enajstih metrov, med njimi je bil neuspešen tudi Iličić), in se s končnim izidom 5:4 uvrstil v naslednji krog. Josip Iličić je med tekmo dosegel tri gole, dva iz enajstih metrov (v 39. in 90. minuti), z drugim je izenačil na 3:3 in Palermu omogočil podaljšek, enega pa iz igre v 46. minuti. V podaljšku je Palermo v 98. minuti povedel s 4:3, vendar je le dve minuti pozneje izenačil Angelo. Drugega slovenskega reprezentanta v vrstah Palerma, Armina Bačinovića, ni bilo v kadru.