Iličić zabil za remi Palerma, poraz Sarme na derbiju v Rimu

Videm, 15. 12. 2012 21.53 |

Slovenski nogometni reprezentant Josip Iličić je v 17. krogu italijanske Serie A zabil svoj četrti gol v sezoni. Palermo je sicer na gostovanju pri Udineseju remiziral z 1:1. Samir Handanović je z Interjem izgubil na gostovanju v Rimu (0:1).

Josip Iličić (desno) prihaja v pravo formo.
Josip Iličić (desno) prihaja v pravo formo. FOTO: Reuters
Josip Iličić je na obračunu proti Udineseju dokazal, da znova postaja eden izmed ključnih členov ekipe Palerma. 24-letni vezist je namreč po podaji Fabricia Miccolija v 33. minuti goste iz Sicilije popeljal v vodstvo. To je bil za Iličića četrti gol v letošnji sezoni Serie A. Šest minut pozneje je nekdanji član Maribora in Interblocka prejel tudi rumeni karton. Gol slovenskega reprezentanta ni bil dovolj za četrto zmago Palerma v tej sezoni. V 89. minuti je namreč za delitev točk poskrbel izkušeni Antoni di Natale. Ob Iličiću je vseh 90 minut na zelenici preživel tudi drugi Slovenec v četi Gian Piera Gasperinija Jasmin Kurtić.

Samir Handanović
Samir Handanović FOTO: Damjan Žibert

Klose ugnal Handanovića za zmago Lazia

V sobotnem derbiju kroga sta se na rimskem olimpijskem stadionu pomerila Lazio in Inter. Čeprav so imeli gostje nekoliko več priložnosti in celo dvakrat zadeli okvir vrat, so se na koncu zmage veselili varovanci Vladimirja Petkovića. Mož odločitve je bil Miroslav Klose, ki je v 82. minuti ugnal vratarja Interja Samirja Handanovića. Slovenski čuvaj mreže se je sicer na obračunu večkrat izkazal z dobrimi posredovanji, ob strelu izkušenega Nemca pa je bil brez moči.