Iličić zabil stari dami in ublažil poraz Fiorentine

Torino, 29. 04. 2015 23.58 |

Nogometaši torinskega Juventusa so v derbiju kroga italijanske Serie A s 3:2 ugnali Fiorentino. Zadnji gol na dvoboju je v 90. minuti zabil slovenski reprezentant Josip Iličić.

Carlos Tevez in Massimiliano Allegri
Carlos Tevez in Massimiliano Allegri FOTO: Reuters

Nogometaši Fiorentine so se v Torino odpravili z željo po zmagi in dvoboj začeli fenomenalno. V 33. minuti je 11-metrovko realiziral Gonzalo Rodriguez in gostje iz Firenc so vodili. Vse do 36. minute, ko je navijače Juventusa razveselil Fernando Llorente. Španec je zabil z glavo po podaji Andrea Pirla. Gol je dal stari dami krila, Carlos Tevez pa je poskrbel za veselje med pristaši bianconerov tik pred koncem prvega polčasa.

'Vijolice' so imele priložnost za izenačenje v 67. minuti, ko Rodriguez ni uspel izkoristiti druge najstrožje kazni na dvoboju, kar je ustrezno kaznoval velikan italijanskega nogometa. Tevez je v 70. minuti povišal na 3:1 in sanj o točki oz. treh je bilo konec. Je pa Fiorentina zabila še enkrat, in sicer v 90. minuti, ko se je gola veselil slovenski reprezentant Josip Iličić.