Iličić mojstrsko zabil s prostega strela, Birsa podal za zadetek Cesarja z glavo, derbi Juventusu

Firence, 24. 01. 2016 22.39 |

Fiorentina je v 21. krogu Serie A z 2:0 premagala Torino. Prvi zadetek za vijoličaste je zabil Josip Iličić, ki je mrežo vratarja Salvadorja Ichaza zatresel s prostega strela. Po podaji Valterja Birse je zadetek dosegel tudi Boštjan Cesar, a je Chievo vseeno klonil na gostovanju pri Laziu (1:4). Juventus je na derbiju kola premagal Romo (1:0).

Iličić je svoje mojstrstvo pokazal s prostega strela.
Iličić je svoje mojstrstvo pokazal s prostega strela. FOTO: AP

Josip Iličić je načel mrežo Torina v 24. minuti tekme, z velike razdalje je zatresel mrežo gostujočega vratarja Ichaza. Zmago varovancev Paula Souse je v 83. minuti potrdil argentinski branilec Gonzalo Rodriguez. Iličić je igral do 67. minute, ko ga je zamenjal Argentinec Tino Costa.

Izkazala sta se tudi Valter Birsa in Boštjan Cesar
Slovenska reprezentanta sta poskrbela za prvi (in edini) zadetek Chieva na gostovanju pri Laziu. Šempetrčan Birsa je s prostega strela z desne strani podal Cesarju v kazenski prostor, ta pa je mrežo Rimljanov zatresel z glavo. Po dobrem prvem polčasu pa je sledila slaba druga polovica za gostujoči Chievo. Prav Cesar je že v drugi minuti nadaljevanja dobil drugi rumeni karton in posledično predčasno pot pod prho. Domači nogometaši Lazia so na 1:1 izenačili v 60. minuti iz enajstmetrovke, natančen je bil Antonio Candreva. Birsa je po zadetku Lazia zapustil zelenico (66. minuta), Lazio pa je prišel do popolnega preobrata po zadetkih mladega Danila Cataldija, Candreve in 20-letnega španskega napadalca Baldeja Keitaja (4:1). V 84. minuti je za goste enajstmetrovko zapravil Alberto Paloschi.

Slovenski vratarski obračun brez zmagovalca
Na tekmi 21. kroga Serie A med domačim Interjem in gostujočim Carpijem sta se ekipi razšli z remijem (1:1). Milančani so povedli z golom Rodriga Palacia. Slovenski čuvaj mreže Vid Belec pri zadetku ni mogel storiti veliko, saj se je žoga odbila do Argentinca od enega izmed gostujočih branilcev. Carpi je do točke prišel z golom v sodnikovem podaljšku, ko je Samirja Handanovića matiral Kevin Lasagna. Ta je imel ob strelu z leve strani izjemno malo prostora, a našel pot žogi za hrbet 'Sarme'.

Derbi kola v korist Juventusa odločil Dybala
Nogometaši Juventusa so v derbiju 21. kroga italijanske Serie A z 1:0 v Torinu premagali zasedbo Rome. Odločilni zadetek za Staro damo je dosegel 22-letni argentinski napadalec Paulo Dybala, za katerega je to bil še dvanajsti zadetek v letošnji izvedbi italijanskega prvenstva. Juventus je pred domačimi gledalci prevladoval (streli v okvir vrat 7:1, posest žoge 54:46), premoč pa kronal v 77. minuti, ko je po podaji francoskega vezista Paula Pogbaja zabil Dybala. To je bila sicer še enajsta zaporedna zmaga Juventusa, ki za vodilnim Napolijem zaostaja za dve točki.