Iličić igral za Fiorentino, Birsa na klopi AC Milana

Milano, 02. 09. 2013 08.19 |

Josip Iličić je dobil priložnost za igro ob visoki zmagi Fiorentine, njegov reprezentančni kolega Valter Birsa je zmago AC Milana spremljal s klopi za rezervne igralce, vratar Samir Handanović pa je "zaklenil" gol ob zmagi Interja.

V 2. krogu Serie A je največ golov dosegla Fiorentina, ki je v Genovi slavila zmago kar s 5:2. Slovenski reprezentant Josip Iličić je v igro namesto Giuseppeja Rossija vstopil v 77. minuti. Za Fiorentino so gole dosegli Rossi in Mario Gomez (vsak po dva) ter Alberto Aquilani. Fiorentina je po prvem polčasu vodila s 3:0, gostitelji so nato v drugem polčasu znižali na 2:4, zadnji gol je v 90. minuti dosegel Gomez.

Valter Birsa je bil na klopi za rezerve pri AC Milanu, vendar mu trener Massimiliano Allegri ni dal priložnosti. Rdeče-črni so na domačem San Siru zanesljivo premagali Cagliari s 3:1, gole so dosegli Robinho (8.), Philippe Mexes (30.) in Mario Balotelli (62.) Drugi milanski klub, Inter, je v gosteh s 3:0 premagal Catanio, slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović je ohranil mrežo nedotaknjeno, zadeli pa so Rodrigo Sebastian Palacio (20.), Yuto Nagatomo (56.) in Ricardo Alvarez (80.).