Ibra zabil dva gola, PSG na uvodni tekmi le remiziral

Reims, 09. 08. 2014 12.39 |

S tekmo med Reimsem in Paris Saint-Germainom se je začela nova sezona v francoski nogometni Ligue 1. Branilci naslova iz francoske prestolnice so le remizirali (2:2), oba gola pa je dosegel švedski zvezdnik Zlatan Ibrahimović.

Dva gola Zlatana Ibrahimovića nist bila dovolj za zmago PSG-ja.
Dva gola Zlatana Ibrahimovića nist bila dovolj za zmago PSG-ja. FOTO: Reuters

Varovanci Laurenta Blanca naskoka na tretji zaporedni naslov francoskih prvakov niso začeli najbolj prepričljivo. Gostje so na stadionu Auguste-Delaune II povedli že v sedmi minuti, ko je bil po podaji Javierja Pastoreja natančen nihče drug kot Zlatan Ibrahimović. Prvi zvezdnik pariškega moštva je imel nato še dve lepi priložnosti, da prednost poviša. Najprej je namesto nebranjene mreže zadel vratnico, nato pa mu je v 19. minuti vratar Johnny Placide še ubranil enajstmetrovko. PSG je bi za zapravljene priložnosti kaznovan še pred koncem prvega polčasa. Prince Oniangue je poskrbel za izenačenje, Antoine Devaux pa za presenetljivo vodstvo gostiteljev. Parižanom je uspelo izenačiti v 63. minuti, znova pa je bil natančen Ibrahimović. Tokrat je švedski zvezdnik žogo proti golu podal z desne strani, vratar Placide je slabo posredoval in okroglo usnje je prešlo golovo črto. Za vsak slučaj je po odbitku žogo v mrežo poslal še Edinson Cavani. Gostje so nato vse moči usmerili v napad, bili blizu zmagovitemu golu, a Aissa Mandi v izdihljajih tekme v zadnjem trenutku žogo odbil z golove črte.

Reims – PSG 2:2 (1:2)